Materiał Partnera

Dlaczego warto stosować tekturę falistą do pakowania towarów?

Dlaczego warto stosować tekturę falistą do pakowania towarów?
Nie da się ukryć, że to właśnie opakowania generują największą ilość odpadów. Zwłaszcza te z plastiku, które wyrzucone do środowiska stanowią poważne zagrożenie dla organizmów żywych i rozkładają się setki lat. Żeby odciążyć środowisko naturalne, warto do pakowania wykorzystywać materiały pochodzące z recyklingu. Jakie są największe zalety tektury falistej?

Ekologia

Tekturę falista można łatwo segregować, gdyż nie zawiera domieszki innych surowców. Nie każde papierowe opakowanie ma tę zaletę – wiele pudełek jest dodatkowo powlekane farbami i tworzywami sztucznymi, które uniemożliwiają lub utrudniają recykling. Opakowanie z tektury szybko rozkłada się w środowisku, choć należy pamiętać, że nie wolno celowo go do niego wyrzucać. Tektura tak jak i wszystkie inne śmieci powinny lądować w odpowiednich pojemnikach. Opakowania z tektury falistej można wielokrotnie przetwarzać, co zdecydowanie odciąża środowisko naturalne. Jedna tona przetworzonej tektury pozwana na zaoszczędzenie aż 17 drzew i 1200 litrów wody.

Jedną z polecanych firm zajmujących się ekologicznym wytwarzaniem tektury falistej, jest przedsiębiorstwo TFP, którego siedziba znajduje się w miejscowości Babimost na terenie województwa wielkopolskiego. Przedsiębiorstwo to przyjazny dla środowiska zakład produkcyjny, który losy naszej planety stawia na pierwszym miejscu, między innymi poprzez sadzenie drzew i popieranie korzystania z odnawialnych źródeł energii elektrycznej.

Doskonałe właściwości

Opakowania z tektury falistej należy wybierać nie tylko ze względu na środowisko. Mają one również wiele właściwości, które są ogromnym plusem dla przedsiębiorców. Wśród największych zalet można wymienić:

  • Niską cenę – koszty produkcji są niewielkie, dlatego i cena tego typu opakowań będzie o wiele niższa niż w przypadku innych materiałów np. tworzyw sztucznych.
  • Oszczędność miejsca – specjalna konstrukcja tektury falistej sprawia, że nawet cienka warstwa może doskonale zabezpieczać artykuły.
  • Łatwą utylizację – jak zostało już wcześniej wspomniane, jest ona wytwarzana z czystego surowca, który można bez problemu segregować i oddać do ponownego przetworzenia.
  • Niewielką masę – opakowania nie tylko zaoszczędzą miejsce, ale są też bardzo lekkie. Ułatwia to przeładowywanie towarów (zwłaszcza ręczne), a także zmniejsza koszty transportu.

Teksturę falistą poleca się przede wszystkim do pakowania produktów w zakładach produkcyjnych oraz zabezpieczania towarów w czasie transportu. Sprawdzą się w każdej branży, między innymi w przemyśle spożywczym i odzieżowym.

Opracowanie:
Babimost, Wolsztyńska 48
tel. 68 353 64 02
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz