Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Dlaczego warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Poszukując swojego „gniazdka”, wiele osób staje przed wyborem między mieszkaniem z rynku pierwotnego a lokalem z tzw. drugiej ręki. W pierwszym przypadku ma się do czynienia z ofertą od dewelopera oraz nowymi nieruchomościami, w drugim – wcześniej użytkowanymi (zwykle sprzedawanymi przez osoby prywatne). Co przemawia na korzyść wnętrza „prosto spod igły”?

Jak znaleźć „idealne” mieszkanie na sprzedaż? Choć może wydawać się, że pierwszym krokiem jest włączenie właściwej strony internetowej, to najpierw powinno się zastanowić nad swoimi oczekiwaniami. Warto sprecyzować podstawowe kryteria, jakie musi spełniać rozpatrywane lokum, by szybko zawęzić swój wybór. Do kwestii, które należy rozważyć zalicza się nie tylko metraż, ale także lokalizacja (odległość od centrum miasta, sklepów spożywczych, szkół, pracy, przystanków tramwajowych i autobusowych oraz placówek zdrowia) czy kwestie parkingowe.

Mieszkanie na sprzedaż od dewelopera – dlaczego warto? 

Na korzyść proponowanego rozwiązania przemawia m.in. brak opłat, jakie ponosi się na rzecz pośrednika nieruchomości oraz mniejszy koszt notarialnej umowy przedwstępnej (dzielony na pół pomiędzy obiema stronami). Wśród „plusów” finansowych znajduje się też stosunkowo niski czynsz i rachunki (nowoczesne budownictwo zapewnia lepszą izolację cieplną), a także świeżo oddane wnętrze, w którym nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu. Co ważne, w „zestawie” z mieszkaniem na sprzedaż z rynku pierwotnego znajduje się parking podziemny.

Własne miejsce postojowe sprawia, że można nieco zaoszczędzić na ewentualnych opłatach i naprawach, jakie może należałoby wykonać, jeżeli samochód znajdowałby się w zatłoczonym miejscu na zewnątrz. Wiele osób docenia również kwestie prawne, dzięki którym nie muszą obawiać się o swój wkład w nieruchomość. W przypadku lokali „z drugiej ręki” zachodzi m.in. ryzyko, że ich właściciele wycofają się w ostatniej chwili ze sprzedaży mieszkania. Jak tłumaczą eksperci z firmy Częstobud z Częstochowy, transakcje „deweloperskie” są zabezpieczone.

Zalety mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego 

Jednym z najważniejszych atutów takiej inwestycji jest możliwość decydowania o niewielkich zmianach w układzie funkcjonalnym lokalu na etapie budowy – przyszli właściciele mieszkania mogą zasugerować np. inne położenie ścianki działowej. Zaletą nowoczesnego budownictwa jest także wdrażanie rozwiązań proekologicznych, dzięki którym nie zaśmieca się planety oraz nie wpływa negatywnie na środowisko. Opisane rozwiązanie docenia się też za „bezpieczne”, ogrodzone osiedla.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz