Materiał Partnera

Dlaczego warto korzystać z usług agencji pośrednictwa pracy?

Dlaczego warto korzystać z usług agencji pośrednictwa pracy?

Czasy, kiedy wyjeżdżaliśmy do pracy za granicę w ciemno, licząc się z tym, że pierwsze doby na obczyźnie być może spędzimy pod chmurką, koczując na parkingu przy stacji paliw odeszły do lamusa. Dziś dzięki rozbudowanej ofercie agencji pośrednictwa pracy za granicą, możemy w pełni przygotować się na wyjazd, jechać pod konkretny adres pracodawcy, w ustalonym wcześniej terminie, na znanych warunkach pracy. Zobaczmy, z których biur pracy warto korzystać, a które lepiej omijać z daleka?

Duża rozbieżność w jakości świadczonych usług pomiędzy agencjami pracy tymczasowej bądź agencji pracy za granicą sprawia, że nie do końca ufamy w uczciwość i rzetelność agencji pośrednictwa pracy. Jest to szczególnie częsty proceder w momencie, kiedy szukamy pracy za granicą.

Przede wszystkim sprawdź podstawy prawne agencji pracy za granicą

Warto nim udamy się pod konkretny adres biura pośrednictwa pracy zastanowić się, z jakiego rodzaju usług powinniśmy skorzystać. Na rynku mamy do czynienia z czterema rodzajami pośredników:

  • Agencją pośrednictwa pracy – która rekrutuje pracowników rodzimego kraju do firm krajowych, jak i tych za granicą,

  • Agencją headhunterska – wysoce wyspecjalizowaną agencją, która szuka wykwalifikowanych pracowników konkretnych branż, oferując pracę z wysokim uposażeniem,

  • Agencją doradztwa zawodowego – której zadania nie obejmują pomocy w poszukiwaniu pracy, a jedynie wskazują kierunek rozwoju zawodowego na podstawie przeprowadzonych badań profilu zawodowego pracownika,

  • Agencją pracy tymczasowej – oferującej czasowe zatrudnienie w firmach w kraju i za granicą.

Aby nie dać się oszukać, pierwsze, co powinniśmy zrobić to sprawdzić, czy wybrana przez nas agencja pośrednictwa pracy posiada wpis do Rejestru Agencji Zatrudnienia, który jest warunkiem koniecznym prowadzenia działalności przez wszelkie agencje zatrudnienia. Jeśli nie mamy z różnych przyczyn możliwości sprawdzenia wpisu, posiadania certyfikatu jakości przez internet, pamiętajmy, że rejestr firm świadczących usługi pośrednictwa pracy za granicą i w kraju prowadzony jest przez Marszałków Wojewódzkich i jest jawny.

Korzyści z poszukiwań pracy za granicą przy pomocy biur pracy

Szukając pracy z agencją pracy za granicą taką jak chociażby Carpe Diem Polska Operarius Sp. z o.o. mamy gwarancję dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Wysoce wykwalifikowani pracownicy biur zadbają nie tylko o wszelkie formalności prawne związane z podjęciem przez nas pracy za granicą, ale z chęcią pomogą w znalezieniu transportu na miejsce zatrudnienia, czy też formalności związane ze świadczeniami rodzinnymi.

Korzystając z renomowanych biur pośrednictwa pracy, nie pozostajemy sami w wypadku, kiedy konfrontacja bezpośrednia z pracodawcą za granicą nie spełni naszych oczekiwań. Specjalnie na tę okoliczność, ceniące pracowników biura agencje pracy za granicą mają przewidzianych opiekunów klienta, którzy praktycznie natychmiast po zgłoszeniu problemów przystępują do szukania alternatywnych, lepiej dopasowanych do naszych oczekiwań ofert. Przejęcie od nas odpowiedzialności za dopełnienie wszelkich przewidzianych prawem formalności w kraju, do którego wyjeżdżamy, sprawia, że wszelkie płatności wynagrodzeń mogą być regulowane bez żadnych opóźnień.

Opracowanie:
Krapkowice, Wolności 1
tel. 600 157 147
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz