Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto ćwiczyć z udziałem trenera personalnego?

Dlaczego warto ćwiczyć z udziałem trenera personalnego?

Dla osób chcących poprawić proporcje swojego ciała, dla tych, dla których ćwiczenia fizyczne to forma dbania o własne samopoczucie i zdrowie pomoc trenera personalnego może wydawać się zbędny. Nic bardziej błędnego. Czytając dalej artykuł, przekonasz się, że praca z trenerem osobistym dotyczy nie tylko osób zawodowo zajmujących się sportem, dla osób z nadwagą. Zobaczmy, kiedy warto skorzystać z możliwości ćwiczenia z trenerem osobistym?

Trening personalny jest forma współpracy między trenerem a podopiecznym, podczas której trener poświęca całą swoją uwagę, wiedzę wyłącznie tej jednej osobie, swojemu podopiecznemu. Czuwa nie tylko nad poprawnym wykonaniem ćwiczeń, dobiera ich rodzaj i ilość powtórzeń, ale również wspomaga, motywuje do dalszej pracy tak, aby osiągnąć założone wspólnie przy pierwszym spotkaniu cele.

Dlaczego w ćwiczeniach tak ważna jest opieka trenerska?

Nie musisz być zawodowym sportowcem, kulturystą, żeby chodzić na siłownię, czy też chcieć poprawić proporcje swojego ciała. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom możesz:

  • Wymodelować pośladki
  • Rozbudować klatkę piersiową i obręcz brakową, nadając jej męskich proporcji ciała,
  • Wysmuklić ramiona, łydki,
  • Wyrzeźbić mięśnie brzucha
  • Poprawić postawę ciała
  • Wzmocnić mięśni głębokie celem lepszego funkcjonowania organizmu.

Każdy z nas ma inne powody, dla których chciałby zacząć ćwiczyć, a blokuje go brak śmiałości, wiedzy na temat tego, co i jak ćwiczyć. Są osoby, których krępuje udział w ćwiczeniach w grupie na siłowni. Właśnie między innymi dla nich istnieje szansa na spełnienie marzeń o lepszej sylwetce dzięki treningom z trenerem personalnym.

Jak wygląda praca z trenem osobistym?

Podczas sesji, treningów decydując się na ćwiczenia z udziałem trenera o bogatym doświadczeniu i praktyce, jak chociażby Marka Mackiewicza z firmy Ironart, wszystko zostanie dobrane pod ciebie, twoje oczekiwania i możliwości twojego ciała.

Podstawą dobrze ustawionych ćwiczeń jest odpowiedni tzw. wywiad, czyli zbadanie sprawności fizycznej podopiecznego, jego kondycję wiek, budowę ciała, przyzwyczajenia żywieniowe. Ważne jest też sformułowanie celu, celów, jakie chcielibyśmy osiągnąć, jest to nie tylko istotne dla zbudowania właściwego układu ćwiczeń, ale również odpowiedniego systemu motywacji. Tu wszystko musi być uszyte na miarę konkretnie pod podopiecznego.

Należy mieć świadomość, iż każdy organizm inaczej reaguje na ćwiczenia. W przypadku opieki trenera personalnego wiesz, że reakcja trenera jest praktycznie natychmiastowa. Na bieżąco zmieniany jest układ ćwiczeń, ilość powtórzenia, obciążenie, np. ze względu na gorsze dni, spadek formy, który zdarza się nawet najlepszym. Ćwicząc w grupie, zawsze wszystko jest uśrednione, dobór ćwiczeń powtórzeń dobrany jest ogólnie do uczestników, nie konkretnie pod jedną osobę. Oczekując zatem efektów od ćwiczeń, warto wykonywać je pod okiem trenera.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz