Materiał Partnera

Sztuki walki – dlaczego warto zapisać się na lekcje Kung Fu?

Sztuki walki – dlaczego warto zapisać się na lekcje Kung Fu?

Uprawianie sztuk walki jest w Polsce coraz bardziej popularne. Z pewnością na lekcje między innymi Kung Fu zapisywałoby się znacznie więcej osób, gdyby wyspecjalizowane szkoły działały w większej ilości miejsc. Na szczęście są w naszym kraju renomowane ośrodki, do których zgłaszają się miłośnicy kultury azjatyckiej, a także sztuk walki. Wiele osób wybiera Kung Fu jako formę kursu samoobrony.

Profesjonalna szkoła Kung Fu

Przed zapoznaniem się z zaletami uprawiania sztuk walki, warto najpierw zorientować się gdzie, zlokalizowana jest najbliższa szkoła. Większość z nich działa w dużych miastach – lub w ich okolicach – i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przykładem jest znana w całej Polsce szkoła Kung Fu Shaolin Chang Quan prowadzona przez Tomasza Majdę. To tam szkoleni są uczniowie na poziomach 10 ji, 9ji, 8ji, 7ji, 6ji, 5ji, 4ji, 3ji, 2ji, a także na najwyższym poziomie 1ji – najlepsi sztukmistrzowie potrafią posługiwać się włócznią i pałkami. Osoby początkujące – poziom 10ji – nauczą się zaś ceremoniału (np. ukłon jing li), utrzymywania postawy (Bingbu, Koubu, Baibu), podstawowych technik ręcznych i nożnych (np. Quan i Tantui), a także formy (taolu – Chong Chui Tan Tui). Wszystkie te elementy ćwiczeniowe znacznie wpływają na wydolność organizmu człowieka, a także na jego siłę charakteru.

Wzmocnij swoje ciało

Sztuki walki to bardzo wymagające sporty, które wpływają na ogólny rozwój organizmu. Nie tylko wzmacniają kości, mięśnie, czy stawy i ścięgna, ale również wpływają na odporność immunologiczną. Jest to związane z rozwijaniem swojej kondycji, między innymi poprzez bieganie, a także ćwiczenia, które świetnie sprawdzają się przy modelowaniu wysportowanej sylwetki ciała. Należy również wiedzieć, że między innymi techniki Kung Fu oparte są o bardzo skomplikowane sekwencje ruchowe chwytów, uników oraz ataków, które znacznie poprawiają koordynację motoryczną, a nawet nasz wzrok! To między innymi dlatego uczniami szkół sztuk walki są nie tylko osoby prywatne, ale także żołnierze, policjanci czy strażacy. Wiele osób pragnie poznać Kung Fu, jako skuteczną formę samoobrony.

Siła charakteru

Osoby uczęszczające na Kung Fu w bardzo szybkim czasie umacniają swoją psychikę. Stają się oni bardziej pewni siebie, co jest efektem wykorzystania odpowiednich technik nauki.  Wzrasta również ich kontrola nad stanami emocjonalnymi wpływającymi również na zachowania ciała, a także silna wola. Dzięki temu uczniowie sztuk walki są nie tylko coraz bardziej zdyscyplinowani na sali treningowej, ale w codziennym życiu. Warto wspomnieć również o koncentracji. Kung Fu świetnie wpływa na procesy pamięciowe, czystość umysłu, a także brak wysokiej podatności na zmęczenie. Szczególnie warto zatem zapisywać na zajęcia sztuki walki dzieci, które nauczą się również szacunku do rywala, pracy w grupie, a także życiowej samodzielności oraz zaradności.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz