Artykuł sponsorowany

Dlaczego segregowanie odpadów się opłaca? Bio-Degra Sp. z o.o.

Dlaczego segregowanie odpadów się opłaca? Bio-Degra Sp. z o.o.

Segregowanie odpadów jest nie tylko wyrazem dbałości o środowisko, ale też sposobem na spore oszczędności. Wystarczy spojrzeć na stawki za wywóz odpadów. Osoby, które nie segregują śmieci, płacą znacznie więcej. Różnice w kosztach zwykle są naprawdę duże. Umowy z przedsiębiorstwami zajmującymi się odbiorem i recyklingiem odpadów, takim jak np. Bio-Degra, muszą podpisywać także przedsiębiorcy. Dlaczego warto segregować odpady, jak to zrobić i dlaczego jest o opłacalne? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Dlaczego warto segregować śmieci?

Kilka lat temu tylko nieliczne osoby, szczególnie dbające o ekologię, na co dzień segregowały odpady. Dzisiaj o segregację śmieci dba znacznie więcej ludzi. Wpływ na to ma nie tylko rosnąca świadomość na temat zanieczyszczenia Ziemi. Na zmianę stanu rzeczy wpłynęła też zmiana przepisów, która sprawiła, że segregowanie odpadów po prostu się opłaca – za ich wywóz płacimy znacznie mniej. Stawki za wywóz odpadów zmieszanych i segregowanych możemy sprawdzić w firmie, która zajmuje się w naszej gminie wywozem śmieci – na przykład w ofercie Bio-Degra Sp. z o.o. stawki za wywóz segregowanych odpadów są bardzo atrakcyjne.

Korzyści płynących z segregowania odpadów jest jednak wiele. Dzięki temu nasze środowisko nie jest tak zanieczyszczone – segregowane odpady są przetwarzane, nie zalegają na wysypiskach. Poza tym codzienne segregowanie odpadów zwiększa świadomość ekologiczną i sprawia, że postępujemy bardziej ekologicznie także w innych aspektach życia. Segregując odpady, wyraźniej widzimy ilość i rodzaj wytwarzanych przez nas śmieci, co prowadzi do bardziej świadomych zakupów. Surowce wtórne oddane do recyklingu sprawiają, że produkcja różnych szklanych, metalowych lub kartonowych przedmiotów jest tańsza – przez co sami płacimy za nie mniej.

Co się dzieje z odpadami z naszego domu?

W naszym codziennym życiu generujemy setki kilogramów odpadów rocznie. Przeciętny Polak rocznie generuje prawie 270 kg odpadów – chociaż to mniej niż europejska średnia, to nadal warto starać się, by tę liczbę zmniejszyć. Sposobem na to jest segregacja śmieci. Kiedy wyrzucamy odpady niesegregowane, trafiają one prosto na wysypisko, gdzie będą się rozkładać wiele lat, zanieczyszczając przy tym środowisko. Jeśli natomiast odpady segregujemy, to mają one szansę być ponownie przetworzone i znów wykorzystane. Materiałów nadających się do recyklingu jest bardzo wiele – firmy specjalizujące się w przetwarzaniu odpadów przerabiają papier, metal, tworzywa sztuczne oraz szkło. Część z nich, jak np. szkło, po przetworzeniu nie traci na jakości, a do tego produkcja przedmiotów z tych materiałów staje się znacznie tańsza. Dzięki segregacji śmieci to, co było odpadem, może po przetworzeniu znów trafić na sklepową półkę.

Odpady postprodukcyjne z przedsiębiorstw

Równie istotny problem stanowią odpady postprodukcyjne z przedsiębiorstw. Firma Bio-Degra Sp. z. o.o. z Warszawy zapewnia jednak odbiór odpadów komunalnych i przemysłowych z dowolnego miejsca. Proekologiczna działalność firmy opiera się na kluczowych filarach związanych z ich odbiorem, transportem, składowaniem i recyklingiem. Przedsiębiorstwo wykonuje także rekultywacje składowisk śmieci. Eksperci zajmą się zarówno przygotowaniem niezbędnej dokumentacji oraz projektu, jak i poprowadzą prace terenowe. Ponadto możesz im zlecić odbiór i wywóz odpadów po wyburzeniach budynków. Bio-Degra realizuje zlecenia terminowo i rzetelnie.

Opracowanie:
Warszawa, Modlińska 129 lok. U5
tel. 22 126 98 37
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz