Artykuł sponsorowany

Dlaczego niemal wszystkie auta są skupowane?

Dlaczego niemal wszystkie auta są skupowane?

Złomowanie pojazdów to działalność dla wszystkich bardzo opłacalna. Pozwala właścicielom aut nie nadających się do użytku uzyskać jakieś fundusze, a dla środowiska stanowią wsparcie, utylizując substancje niebezpieczne. Jednak dlaczego niemal wszystkie auta mogą być skupowane i jak przebiega proces ich złomowania? Co składa się na utylizację procesu i dlaczego jest on tak ważny? Sprawdźmy.

Auto złom

Skupy aut, takie jak Schrott auto złom, oferują odbiór każdego rodzaju pojazdu w dowolnym stanie technicznym. A do tego wszystkiego odbierają je od klienta i dodatkowo płacą za nie gotówką. Gdzie jest więc haczyk? Nie ma żadnego. Należy pamiętać, że każdy pojazd jest już pewną wartością samą w sobie. Jeśli auto jest niesprawne, to istnieje bardzo duża szansa na to, że pewne jego podzespoły  będą jednak w stanie pozwalającym na ich dalsze wykorzystanie. Bardzo często okazuje się, że fotele, czy lampy, nawet po kasacji pojazdu są w stanie doskonałym i nadają się do dalszego użycia. Podobnie sytuacja może mieć miejsce z silnikiem czy skrzynią biegów. Niekiedy trudno jest do reperowanego samochodu uzyskać pewne części, a te są pozyskiwane ze zniszczonych aut. Wówczas problem się rozwiązuje. Jednak elementy te są poddawane analizie i jeśli trzeba regeneracji, aby spełniały normy między innymi bezpieczeństwa i jakości. Nigdy w ten sposób uzyskane części, jeśli są niepewne, nie mają prawa trafić do innego pojazdu. Można oczywiście próbować pewne części samochodu sprzedać samodzielnie, jednak wartość pozostałego auta zostanie automatycznie zaniżona. Jeśli chcemy szybko uzyskać uczciwe pieniądze, należy sprzedać wszystko w stanie, jakim jest.

Złomowanie pojazdów

Jednak wartość każdego samochodu, to przede wszystkim surowce, które się na nie składają. Profesjonalne złomowanie aut, to proces, w trakcie którego odzyskiwane są wszystkie możliwe materiały, które najadają się do powtórnego wykorzystania. Najczęściej są to metale jak stal i aluminium, a także miedź znajdująca się w przewodach oraz ołów z akumulatora. W trakcie złomowania niezwykle ważne jest, aby zabezpieczyć elementy groźne dla środowiska, którymi są płyny, takie jak chłodniczy, akumulatorowy czy hamulcowy. Następnie są one składowane w specjalnych pojemników i oddawane do odpowiednich przedsiębiorstw, zajmujących się ich unieszkodliwianiem i utylizacją. Dlatego właśnie należy odwiedzać pewne punkty, które w sposób właściwy zajmą się substancjami toksycznymi. Nielegalne lub nieodpowiedzialne złomowiska pozyskują to, co najcenniejsze, a resztę zakopują, wylewają i wyrzucają byle gdzie. W trosce o środowisko należy korzystać z usług odpowiednich firm.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz