Artykuł sponsorowany

Dlaczego nie należy używać letniego płynu do spryskiwaczy zimą?

Dlaczego nie należy używać letniego płynu do spryskiwaczy zimą?

Płyn do spryskiwaczy jest obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu. Dzięki niemu można z łatwością oczyścić szybę z zanieczyszczeń, a dodatkowo zabezpieczyć pióra wycieraczek przed zużyciem. Na rynku dostępne są zarówno płyny letnie, jak i zimowe. Jednak warto dowiedzieć się, czy płyn letni może być też stosowany w okresie zimowym i jakie właściwości mają oba rodzaje płynów. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Czy letni płyn do spryskiwaczy jest skuteczny zimą?

Często zdarza się, że w okresie letnim nie uda się wykorzystać całego płynu do spryskiwaczy i zostaje on na zimę. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż letni płyn nie jest przystosowany do ujemnych temperatur. Co więcej, płyny przeznaczone do stosowania latem nie zawierają alkoholu lub zawierają go zbyt mało, aby móc uniknąć zamrożenia w niskich temperaturach. Dlatego też nie powinno się korzystać z letniego płynu do spryskiwaczy zimą.

Zadaniem płynu letniego jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z szyby auta, takich jak kurz, piach i resztki owadów. Istotne jest też, aby miał on w składzie jak najmniej szkodliwych substancji, dzięki czemu nie zniszczy szyby i nie uszkodzi piór wycieraczek.

Jedną z firm, gdzie można kupić najwyższej jakości płyny letnie i zimowe jest firma FlowMont. Zajmuje się ona także produkcją oraz montażem systemów dozowania płynu do spryskiwaczy i serwisem stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Jak działa zimowy płyn do spryskiwaczy?

Zadaniem zimowego płynu do spryskiwaczy, podobnie jak letniego, jest pozbycie się brudu z przedniej szyby samochodu. Jednak w odróżnieniu od płynu letniego, cechuje się on znacznie większą zawartością alkoholu oraz substancji aktywnych, które zapobiegają zamarzaniu cieczy w trakcie mrozów. Im wyższa temperatura zamarzania, tym lepszej jakości jest płyn. Dlatego też należy wybierać produkty od sprawdzonych firm, dzięki czemu nie trzeba się martwić o to, czy płyn będzie spełniał swoje zadanie.

Należy też mieć na uwadze fakt, że zimowe płyny do spryskiwaczy nie usuwają lodu, który może się pojawić zimą na szybie przed rozpoczęciem jazdy. Warto więc zawsze mieć przy sobie odmrażacz lub skrobaczkę, która pozwoli sprawnie usunąć lód.

Warto też pamiętać, aby nie mieszać ze sobą płynu letniego z zimowym, gdyż może to wpłynąć na zmniejszenie skuteczności działania płynu zimowego. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest opróżnienie całego baku i wlanie płynu adekwatnego do obecnej pory roku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz