Artykuł sponsorowany

Dlaczego Marki to dobre miejsce do zamieszkania?

Dlaczego Marki to dobre miejsce do zamieszkania?

Gdy zaczynamy szukać dla siebie miejsca do zamieszkania na stałe, zwykle mamy już pewną koncepcję. Dla jednych z nas bardziej interesujący będzie dom, dla innych mieszkanie, niektórych interesują wyłącznie inwestycje nowe, a niektórym odpowiada rynek wtórny. Potrafimy zwykle wskazać ilość konkretnych pomieszczeń i dość dokładnie określić metraż. Paradoksalnie często mamy trudność z decyzją dotyczącą lokalizacji.

Z czego wynika trudność wyboru miejsca zamieszkania na stałe?

Omówmy nasz temat na konkretnym przykładzie: młodego małżeństwa z dwójką dzieci w wieku przedszkolnym, które szuka dla swojej rodziny nowego mieszkania. Jaka ma być dla nich wymarzona lokalizacja? - Oczywiście przyjazna, ale co to dokładnie oznacza?

Z jednej strony lubimy otoczenie przyrody, zielone widoki za oknami, brak ruchliwych i hałaśliwych ulic w pobliżu. Z drugiej strony większość z nas nie wyobraża sobie mieszkania na odludziu. Nasze przykładowe młode małżeństwo szuka więc miejsca, z którego bezpiecznie wyśle swoje dzieci do przedszkola, a później do szkoły. Miejsca, z którego droga do pracy nie będzie zbyt długa. Szuka też mieszkania w okolicy, w której znajdują się sklepy z produktami, które kupujemy prawie każdego dnia. Idąc tropem tych warunków, sprawdźmy, dlaczego akurat wybrane Marki to dobre miejsce do zamieszkania.

Marki – blisko Warszawy, ale autonomicznie

Temat wyboru mieszkania w Markach przedstawili nam fachowcy z firmy funkcjonującej na rynku deweloperskim P.K. Dewelopment z województwa mazowieckiego Marki to miasto w aglomeracji Warszawskiej – blisko potężnego miasta, ale z dala od potężnego zgiełku. Do stolicy dotrzemy szybko (nie tylko samochodem, co warto podkreślić), ale w mieszkaniu od niej odpoczniemy. Mamy tu dobrze rozwiniętą infrastrukturę miejską i komunikację zbiorową, potrzebne placówki edukacyjne – w tym kilka przedszkoli i szkół podstawowych, sklepy, a także ośrodki zdrowia. Mieszkanie w Markach to też brak problemów z dostępnością miejsc parkingowych, a do tego dostęp do rozbudowanej strefy rekreacji oraz terenów zielonych (warto tu podkreślić bliskość Rezerwatu przyrody Horowe Bagno). Mamy tu drogi rowerowe i sieć punktów, w których można wygodnie wypożyczyć miejski rower, kluby sportowe i małe obiekty sportowe.

Naszym zdaniem brzmi to przekonująco. Na koniec dodajmy jeszcze, że mieszkanie w Markach może być interesującą inwestycją nie tylko dla naszego przykładowego młodego małżeństwa z dwójką dzieci, a dla ludzi w każdym wieku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz