Artykuł sponsorowany

Czym zajmuje się podolog i kiedy warto odwiedzić gabinet Podologia i profilaktyka zdrowotna mgr Marty Podbielskiej?

Czym zajmuje się podolog i kiedy warto odwiedzić gabinet Podologia i profilaktyka zdrowotna mgr Marty Podbielskiej?

Podologia to dziedzina medyczna z pogranicza kosmetologii, dermatologii, fizjoterapii oraz ortopedii. Podolog zajmuje się pielęgnacją stóp, a także diagnozowaniem i leczeniem schorzeń tych części ciała. Zobacz, jakich dolegliwości możesz pozbyć się w gabinecie Podologia i profilaktyka zdrowotna mgr Marta Podbielska oraz na czym polega pedicure podologiczny. Dowiedz się więcej o podologii.

Kim jest podolog?

Podolog nie jest co prawda lekarzem – jest to jedna ze specjalizacji w dziedzinie kosmetologii, jednak posiada szeroką wiedzę na temat schorzeń stóp, ich prawidłowej pielęgnacji oraz leczenia różnych dolegliwości. To właśnie do gabinetu podologicznego powinieneś się wybrać, jeśli niepokoi Cię wygląd tych części ciała, dokuczają Ci dolegliwości bólowe lub chcesz zaczerpnąć profesjonalnej porady dotyczącej pielęgnacji stóp i zapobieganiu powstawania schorzeń.

Gabinety podologiczne oferują szeroki zakres usług związanych z pielęgnacją stóp oraz diagnostyką i leczeniem chorób stóp. Podolog może leczyć dolegliwości sam lub we współpracy z innymi specjalistami – dermatologiem, chirurgiem, diabetykiem – w zależności od rodzaju schorzenia. Warto skorzystać z pomocy podologa, jeśli dokuczają Ci:

  • wrastające paznokcie,

  • nadpotliwosć stóp,

  • kurzajki,

  • odciski,

  • modzele,

  • grzybica paznokci lub stóp,

  • pękające pięty.

Na wizytę w gabinecie podologicznym powinieneś umówić się również wtedy, gdy zauważysz deformację palców lub innych części stopy.

Jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym?

Wizyta w gabinecie podologicznym to pierwszy i najważniejszy krok, by pozbyć się utrudniających codzienne życie dolegliwości. Niestety często zdarza się, że wstydzimy się przyznać do schorzeń stóp i odwlekamy wizytę, pogarszając jedynie sprawę i zaogniając schorzenie. Nie warto więc się zastanawiać – jeśli ból lub dyskomfort utrudnia Ci normalne funkcjonowanie to znak, że najwyższa pora, by umówić się na specjalistyczny zabieg podologiczny.

Przed wizytą u podologa warto zadbać o higienę stóp, myjąc je dokładnie oraz osuszając. Należy również zdjąć lakier z paznokci, aby umożliwić specjaliście dokładne zbadanie stóp. Warto również zabrać ze sobą obuwie, które nosimy na co dzień, aby podolog mógł ocenić jego wpływ na kondycję stóp.

Wizyta w gabinecie podologicznym przebiega podobnie jak wizyta w gabinetach lekarskich. Przed przystąpieniem do diagnozowania i leczenia lub wykonania zabiegu podologicznego, specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad lekarski. Jeśli posiadasz aktualne badania, warto zabrać je ze sobą – mogą pomóc w diagnozie. Podczas wywiadu podolog zapyta Cię o Twój stan zdrowia, choroby występujące w rodzinie oraz zada szereg innych pytań, mających na celu wykluczenie przeciwskazań do zabiegu.

Następnie specjalista obejrzy dokładnie Twoje stopy i omówi z Twoją sposób leczenia dolegliwości. Dowiesz się, co mogło je spowodować, jak przebiegać będzie leczenie oraz czego unikać, by dolegliwości nie powróciły. Czasem wystarczy jedna wizyta, by pozbyć się bólu, natomiast w przypadku innych schorzeń niezbędne będzie kilka zabiegów.

Pamiętaj, aby przed wizytą zadbać o higienę stóp oraz zmyć lakier z paznokci.

Pedicure podologiczny – co to za zabieg?

Pedicure podologiczny to zabieg pielęgnacyjny, który ma na celu nie tylko poprawę wyglądu stóp, ale przede wszystkim dbanie o ich zdrowie. W przeciwieństwie do klasycznego pedicure'u kosmetycznego, pedicure podologiczny jest wykonywany przez specjalistę – podologa. Ma on na celu usunięcie ze stóp kurzajek, odcisków, brodawek, modzeli oraz zrogowaciałej i popękanej skóry pięt. Na zabieg taki możesz umówić się na przykład w gabinecie Podologia i profilaktyka zdrowotna mgr Marta Podbielska, który mieści się w Pruszczu Gdańskim.

Pedicure podologiczny różni się od kosmetycznego tym, że aby go wykonywać kosmetolog musi posiadać tytuł podologa. Ponadto stosuje się podczas wykonywania tego zabiegu różne specjalistyczne narzędzia – frezy, dłuta i skalpele. Po zakończonym zabiegu skóra oraz całe stopy są w widocznie lepszej kondycji, a sam zabieg jest bezbolesny dla pacjenta.

Po zakończonym zabiegu podolog opatruje ewentualne rany i zaleca preparaty, które należy stosować do pielęgnacji domowej. Zabieg ten może być również polecany jako forma profilaktyki, szczególnie dla osób aktywnych fizycznie, osób starszych oraz chorych na cukrzycę.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz