Artykuł sponsorowany

Czym jest rekonstrukcja płytki paznokcia i kiedy się ją wykonuje? Poznaj ofertę Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp Na Bosaka!

Czym jest rekonstrukcja płytki paznokcia i kiedy się ją wykonuje? Poznaj ofertę Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp Na Bosaka!

W wyniku różnych poważnych urazów mechanicznych, jak przytrzaśnięcie czy zmiażdżenie lub w przypadku wystąpienia różnych chorób, zniekształceniu, uszkodzeniu lub całkowitej utracie może ulec płytka paznokcia u stopy. W jakiej sytuacji, można skorzystać z zabiegu rekonstrukcji płytki paznokciowej, który dobrany jest w sposób indywidualny do każdego pacjenta. Sprawdź, co warto o tym wiedzieć i poznaj ofertę Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp Na Bosaka!

Rekonstrukcja płytki paznokciowej – kiedy można się na nią zdecydować?

Różne nieszczęśliwe przypadki zdarzają się wielu osobom – wystarczy niewielkie z pozoru uderzenie, albo poważniejsze przytrzaśnięcie czy zmiażdżenie, aby doszło do uszkodzenia płytki paznokcia. Wywołuje ono ból, dyskomfort, a także na późniejszym etapie podczas gojenia rany zaburzony jest prawidłowy proces odrastania płytki oraz jej deformację. Dodatkowo, uszkodzona płytka paznokcia, sprzyja powstawaniu zakażeń o podłożu grzybicznym, jak i bakteryjnym. Nie sprzyja temu fakt, iż codziennie kilka lub nawet kilkanaście godzin stopa znajduje się w obuwiu, szczególnie kiedy wśród kobiet są to niewygodne szpilki, ściskające palce.

Problemy z płytką paznokciową mogą pojawić się także w efekcie różnych chorób serca, tarczycy, wątroby, cukrzycy, nadciśnienia i nie tylko. Coraz częściej do gabinetów podologicznych zgłaszają się pacjenci z problemem onycholizy. W wielu przypadkach najpierw niezbędne okazuje się zastosowanie odpowiedniego leczenia a po jego zakończeniu, jeżeli płytka wolno odrasta, a zależy na jak najlepszym efekcie wizualnym można zdecydować się na rekonstrukcje płytki paznokcia, której przeprowadzeniem zajmuje się Specjalistyczna Pielęgnacja Stóp Na Bosaka. Należy jednak wiedzieć, że taki zabieg można wykonać, jeżeli na palcu danej osoby znajduje się co najmniej 1/3 początkowej powierzchni płytki.

Odbudowa płytki paznokcia u podologa – co warto wiedzieć?

Najczęstszymi wskazaniami do przeprowadzenia rekonstrukcji jest uszkodzonej płytki w wyniku urazu lub zbyt wolne jej odrastanie np. po zakończeniu leczenia grzybicy. Jest to szczególnie ważne, gdy przed daną osobą jest bardzo ważne wydarzenie jak ślub czy też wyjazd na wakacje. Sztuczna nadbudowana płytka chroni macierz odrastającego paznokcia przed przedostawaniem się do niego różnych bakterii czy grzybów. Odbudowie uszkodzonej płytki  odbywa się przy zastosowaniu specjalnej podologicznej masy do rekonstrukcji – żelowej lub akrylowej. Takie produkty zawierają zazwyczaj dodatek preparatu przeciwgrzybiczego. W bardziej zaawansowanych przypadkach można postawić na metodę sztucznej protezy. Rekonstrukcja jak najbardziej imituje wygląd naturalnego paznokcia i powala na wykonanie pedicure. Efekt utrzymuje się zazwyczaj około 5 – 6 tygodni, po których zaleca się zdjęcie sztucznej, nadbudowanej płytki. Najlepiej skorzystać ze sprawdzonej placówki Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp Na Bosaka z Opola, której właścicielką jest Barbara Boduch. Dzięki temu zyskuj się pewność najwyższej jakości usług, miłej obsługi i indywidulanego podejścia do klientów. Przed przystąpieniem do rekonstrukcji ważne jest ocena stanu paznokcia oraz jego badanie palpitacyjne i wykluczenie możliwych przeciwskazań.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz