Materiał Partnera

Czym się kierować, wybierając salę weselną?

Czym się kierować, wybierając salę weselną?

To nie przypadek, że większość przyszłych małżonków rozpoczyna planowanie ślubu i  wesela co najmniej na rok przed wyznaczoną datą. Wybór sali, w której odbędzie się huczna zabawa do białego rana, jest czasochłonny. Choć obiektów z roku na rok jest coraz więcej, to jednak znalezienie takiego, który będzie spełniać wszystkie oczekiwania, wcale nie sprawą prostą. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę, zapoznając się z ofertą firm oferujących wynajem sal weselnych.

Idealna sala weselna, czyli jaka?

Sala weselna, na którą zdecydują się przyszli małżonkowie, wcale nie musi był położona w  pobliżu miejsca ich zamieszkania. Dla wielu par ważna jest sceneria, więc sale weselne położone w centrum miasta nie są w stanie zapewnić zapierających dech w piersiach widoków. Tymczasem niektóre obiekty, jak choćby Bankietowa Strzelnica z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, umożliwiają zainteresowanym zorganizowanie przyjęcia na świeżym powietrzu.

Położenie sali weselnej pociąga za sobą pytanie o ewentualną bazę noclegową. Jeżeli goście przyjadą z daleka, to konieczne będzie zarezerwowanie im pokojów hotelowych. Nie każda sala weselna jest częścią hotelu lub pensjonatu, a to oznacza, że ten aspekt także należy mieć na uwadze.

Poza położeniem, ważna jest wielkość sali weselnej. Nie powinna ona być ani za mała, ani za duża. Ponieważ współczesna oferta jest naprawdę szeroka, zarezerwowanie sali zarówno na 50, jak i 300 osób nie jest problemem. Jeżeli chodzi o wielkość pomieszczenia, w którym świętować i bawić będą się świeżo upieczeni małżonkowie i ich goście, warto zwrócić uwagę na możliwe ustawienia stołów. Niektóre sale są tak zbudowane, że stoły będzie można umieścić jedynie pod ścianami.

Ile kosztuje wynajęcie sali weselnej?

Organizacja zarówno ślubu, jak i wesela to kosztowna sprawa. Przyszli małżonkowie często szukają oszczędności. Czy w przypadku sali weselnej to rozsądne rozwiązanie? Na czym ewentualnie można zaoszczędzić?

Sala weselna może zostać przystrojona przez właścicieli obiektu zgodnie z wytycznymi narzeczonych. W takiej sytuacji cena wynajmu jednak wzrośnie. Warto sprawdzić, o ile. Oszczędności przy wynajmie pomieszczenia na wesele można szukać także w menu. Niektórzy właściciele oferują w cenie posiłki i napoje, pobierając przy tym niższą opłatę niż firmy cateringowe.

Koszt wynajęcia sali weselnej może wzrosnąć, jeżeli małżonkowie i ich goście będą korzystać z parkingu. Właściciele mogą dodatkowo policzyć za wniesienie własnego alkoholu czy napojów. Z tego względu warto poprosić nie tylko o informacje o cenie za wynajem sali, lecz także wyszczególnienie kosztów.

Opracowanie:
Tarnowo Podgórne, Zachodnia 3
tel. 605 320 413
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz