Materiał Partnera

Czym różni się zwykły pokój hotelowy od apartamentu?

Czym różni się zwykły pokój hotelowy od apartamentu?
Choć określeń tych często używa się zamiennie, nie powinniśmy tego robić! Jeśli nie chcemy być niemile zaskoczeni podczas wyjazdu, warto wiedzieć – jakie standardy kryją się pod tymi terminami. Czy każdy apartament jest luksusowy? I choć większość z nas myśli, że tak – prawda jest zgoła inna. Czym różnią się pokoje hotelowe od apartamentów i które opłaca się wynajmować?

Czym jest pokój hotelowy?

Pokoje hotelowe różnią się od siebie wyposażeniem i wielkością, które wspólnie zapewniają komfort wypoczynku. Ich standard określa się za pomocą oficjalnie przyznanej ilości gwiazdek, na podstawie których możemy domyślić się, czego dokładnie oczekiwać po danym miejscu.

Standard pokojów hotelowych:

  • Jedna gwiazdka – jest to najniższy standard według skali. Posiada łóżko, szafę, szafki nocne oraz umywalkę. Łazienka nie musi znajdować się wewnątrz pokoju, bardzo często w hotelach jednogwiazdkowych występuje jako pomieszczenie wspólne.
  • Dwie gwiazdki – łazienka prawdopodobnie będzie znajdować się wewnątrz pokoju. W skład wyposażenia wchodzi dodatkowo telewizor, a w cenie lokum wliczone jest śniadanie.
  • Trzy gwiazdki – łazienka jest prywatna, zarezerwowana dla gości jednego pokoju i stanowi jego część. Dodatkowo zapewniony jest dostęp do TV, klimatyzacja, codzienne sprzątanie, dostęp do restauracji i dodatkowe atrakcje, takie jak siłownia lub pokoje rozrywki.
  • Cztery gwiazdki – hotel posiada własny bar, basen i dobrze wyciszone pokoje. W każdym pomieszczeniu jest możliwość skorzystania z Internetu.
  • Pięć gwiazdek – standard najwyższy, zwykle otrzymują go hotele ekskluzywne, znajdujące się w centrum. Oprócz wszystkich elementów wymienionych w poprzednich punktach zwykle posiada on dodatkowe, innowacyjne zabezpieczenia i ciekawe atrakcje w okolicy.

Kiedy możemy użyć określenia apartament?

Apartamentem możemy nazwać miejsca, które charakteryzują się wyjątkowo wysokim standardem. Bardzo często określenie to jest jednak używane niezgodnie z jego znaczeniem, na przykład odnośnie do klasycznych dwuosobowych sypialni małżeńskich. Prawdziwe apartamenty składają się z elementów takich jak część sypialna, prywatna łazienka a niekiedy również oddzielny salon. Dodatkowo niezbędny jest aneks kuchenny lub kuchnia.

Hotel Invest Brzeszcz w swojej ofercie posiada zarówno standardowe, dobrze wyposażone pokoje hotelowej, jak i apartamenty. Mieści się w cichej miejscowości Miszewko Strzałkowskie w pobliżu Płocka.  Hotel jest polecany zarówno jako miejsce wypoczynku, jak i punkt organizacji konferencji, szkoleń i spotkań służbowych.

Opracowanie:
Miszewko Strzałkowskie 48
tel. 573 095 482
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz