Materiał Partnera

Czym jest biżuteria sutasz, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Czym jest biżuteria sutasz, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Biżuteria jest ozdobą kobiety w każdym wieku. Lubimy ją nosić, pokazywać. Dzięki niej czujemy się wyjątkowo atrakcyjnie i co tu dużo mówić – kobieco. W dobie internetu i reklamy coraz trudniej o oryginalne dodatki biżuteryjne, którymi mogłybyśmy wyróżnić się z tłumu, podkreślić własne zainteresowania, pokazać swój styl. Idealnie w tej roli sprawdza się ręcznie robiona biżuteria sutasz.

Biżuteria ręcznie robiona sutasz podbija świat. Sama technika haftu sutaszowego wywodzi się ze starożytnych Chin, ale jej rozkwit obserwujemy od stosunkowo niedawna.

Czym jest haft ręczny sutasz?

Sutasz jest rodzajem haftu ręcznego wykorzystującego specjalnej jakości sznurki, paski z wiskozy zwane sutaszami oraz dodatkowe ozdoby w postaci koralików, kamieni, a nawet kryształy Svarowski. Pojęcie sutasz wywodzi się od francuskiego słowa soutache, co oznacza szamerunek - rodzaj sznurkowych ozdób naszywanych na mundury wojskowe. Według innych źródeł technika haftu sutasz wywodzi się od węgierskiego słowa sujtas, oznaczającego plecionkę. Obie etymologie biżuterii sutasz, są prawdziwe. W Polsce ten rodzaj rzemiosła artystycznego jest również spotykany. Przykładem zakładu oferującego ręcznie robioną biżuterię sutasz jest firma Biżuteria Sutasz Marina Sienkiewicz

Przy pomocy umiejętnego, misternego łączenia różnej grubości sznurków i dodatków biżuteryjnych, wykorzystując własną wyobraźnię, oraz indywidualne pomysły klientów, techniką sutasz można wykonać niemal każdy rodzaj biżuterii, nie tylko popularne w sieci kolczyki sutasz, czy naszyjniki. Biżuteria wykonana haftem sutasz to również:

  • Bransoletki sutasz

  • Ozdoby do włosów sutasz

  • Pierścionki sutasz

  • Broszki sutasz

  • Wisiorki sutasz.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie biżuterii sutasz?

Haft sutaszowy wymaga niezwykłej wręcz zegarmistrzowskiej precyzji i dokładności. Ważne zatem jest tutaj doświadczenie osoby wykonującej ten rodzaj biżuterii. Sam proces powstawania kolczyków czy pierścionka jest czasochłonny, wymaga wysokiego poziomu wyobraźni i ponadprzeciętnych zdolności manualnych. Połączenie wrodzonej predyspozycji do wykonywania tego typu zajęć z wysokiej jakości materiałami, użytymi do produkcji biżuterii ręcznej pozwala oferować finalnie prawdziwe biżuteryjne dzieła sztuki.

Istotne jest tu samo pochodzenie komponentów wykorzystywanych do produkcji tych nietuzinkowych ozdób. Tylko materiały wysokiej jakości, pochodzące z pewnego źródła, będą gwarancją satysfakcji klienta, trwałości wykonanej biżuterii sutasz.

Kupując biżuterię sutaszową należy przyjrzeć się nie tylko „prawej stronie” ozdoby, ale również sprawdzić jej „spód”, czyli lewą stronę, świadczącą o profesjonalizmie twórcy. Tylko wykorzystywanie do pracy odpowiedniej jakości nici i specjalnych igieł daje gwarancję trwałego i estetycznego połączenia poszczególnych elementów wraz z estetycznym zamaskowaniem wszelkich przeszyć.

Biżuteria sutasz doskonale sprawdzi się w roli biżuterii ślubnej. Można ją dopasować kolorystycznie do wybranej stylizacji, dzięki czemu zyska ona na oryginalności i stylu. Jest to świetna propozycja zwłaszcza dla kreacji utrzymanych w stylu boho, rustykalnym bądź awangardowym.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz