Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzuje się rusztowanie warszawskie?

Czym charakteryzuje się rusztowanie warszawskie?

Prace budowlane i remonty bardzo często wiążą się z wykonywaniem prac wysokościowych. Użycie rusztowania warszawskiego to sposób na dotarcie do najwyższych partii budynku przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wówczas malowanie, tynkowanie czy ocieplenia będą znacznie łatwiejsze do wykonania. Jakie jeszcze zalety ma ten rodzaj rusztowania? Kiedy się przydaje?

Stabilność i łatwość montażu

Rusztowanie warszawskie cechuje się przede wszystkim stabilną i mocną konstrukcją, którą zapewnia szkielet wykonany ze stalowych rur. Ramy łączy się ze sobą czopowo. Moduł rusztowania składa się z rur o wysokości 70 cm połączonych poziomymi rurami o długości 1,5 m. Te z kolei dodatkowo zespalają dwa krótsze pręty. Dzięki temu rusztowanie zyskuje jeszcze większą trwałość. Jak mówią specjaliści z firmy Kla-Mar, montaż poszczególnych części odbywa się bez użycia narzędzi, tak więc szybko można je rozłożyć i złożyć. Rusztowanie może osiągnąć maksymalnie 8 metrów wysokości w przypadku zakotwienia go do ścian lub 5-6 metrów bez zakotwienia, co pozwala na wykonywanie większości prac wysokościowych wewnątrz budynków oraz na zewnętrznych ścianach domów jednorodzinnych. Jest lekkie, przez co można je łatwo transportować i bardzo mobilne, dzięki możliwości dołączenia do niego kółek. Można je modyfikować w zależności od prowadzonych czynności. Kolejnym atutem jest jego niska cena. Ważną kwestią jest możliwość obciążenia rusztowania. Podczas remontów zazwyczaj wykorzystuje się ciężkie narzędzia oraz materiały o dużej wadze. Dlatego też udźwig jest niezbędny.

Wykorzystanie rusztowania warszawskiego

Ten rodzaj rusztowania wykorzystywany jest zazwyczaj w przypadku prac malarskich, zarówno w pomieszczeniu, np. malowanie sufitów lub na zewnątrz. Wykonywanie elewacji, bądź jej renowacja będzie przebiegała sprawnie i szybko. Firmy budowlane używają rusztowań warszawskich do tynkowania, murowania, prac montażowych, instalacyjnych, spawalniczych oraz szklarskich.

Bezpieczeństwo pracy

Specjaliści z firmy Kla-Mar, zajmujący się wynajmem oraz kompleksowymi usługami montażowymi rusztowań, podkreślają, że ogromne znaczenie ma odpowiednie podłoże, na którym rozstawiana jest konstrukcja. Musi być ono utwardzone, a podstawa stabilna i mocna. Nie można dopuścić do tego, by rusztowanie znalazło się na grząskim terenie lub podparte było deskami i cegłami. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają antypoślizgowe podesty, które bez względu na warunki atmosferyczne gwarantują zabezpieczenie przed upadkiem. Należy zadbać również o to, by rusztowanie warszawskie posiadało wzmocnienia w postaci balustrad i poręczy. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz