Materiał Partnera

Czym charakteryzują się domy drewniane i czy można je użytkować przez cały rok?

Czym charakteryzują się domy drewniane i czy można je użytkować przez cały rok?
Coraz popularniejszym materiałem do budowy kompletnych domów mieszkalnych jest drewno. Wykonane z niego praktycznie wszystkie elementy konstrukcyjne sprawiają, że taki budynek może powstać w bardzo krótkim czasie, co nie przekłada się jednak negatywnie na jego jakość. Czym zatem konkretnie charakteryzują się jeszcze domy drewniane budowane przez specjalistyczne firmy?

Ekologia i estetyka

Do najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przez inwestorów przy budowie domu jest jego wpływ na środowisko. Ekologia staje się coraz ważniejsza, w związku z czym sporym zainteresowaniem cieszą się domy drewniane. Są one rozwiązaniem w pełni przyjaznym dla środowiska, a dodatkowym atutem takiej konstrukcji jest również jej pozytywny wpływ na zdrowie użytkowników. Samoregulacja wilgotności tworzy specyficzny mikroklimat, którego nie da się osiągnąć poprzez zastosowanie innych materiałów budowlanych. Z tego względu domy drewniane nazywane są nierzadko również domami zdrowymi.

Takie konstrukcje są charakterystyczne także pod względem ich wyglądu. Estetyka na wysokim poziomie dzięki sporym możliwościom w zakresie obróbki drewna sprawia, że domy drewniane wyróżniają się spośród innych obiektów. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniej firmy zajmującej się wznoszeniem takich budynków. Jedną z nich jest Viscan – specjalistyczne przedsiębiorstwo przygotowujące w sposób kompleksowy wytrzymałe domy drewniane. Czym jeszcze charakteryzują się budynki mieszkalne przygotowane z tego właśnie materiału?

Krótki czas realizacji

Budowa domu drewnianego nie trwa długo, co jest spowodowane łatwością łączenia elementów konstrukcyjnych. Brak konieczności oczekiwania np. na zastygnięcie materiałów budowlanych również ma wpływ na skrócenie okresu realizacji inwestycji. Co ciekawe, domy drewniane oferowane są nawet w wersjach prefabrykowanych. W takim wypadku ich postawienie na uprzednio przygotowanej działce ogranicza się nawet do zaledwie kilku dni.

Niewątpliwą zaletą domów drewnianych jest też brak konieczności wykonywania tzw. prac mokrych, czyli np. murowania lub betonowania. Dzięki temu taką konstrukcję postawić można w każdych niemal warunkach atmosferycznych – zarówno latem, jak i zimą. Warto zwrócić uwagę także na izolację cieplną domu z drewna. Pod tym względem nowoczesne konstrukcje oferują bardzo dobre parametry, które uzyskuje się dzięki zastosowaniu folii paroizolacyjnej i właściwościom drewna. Z tego względu domy drewniane z powodzeniem mogą być użytkowane przez cały rok. Co więcej, ich eksploatacja nie jest kosztowna – są one bowiem budynkami energooszczędnymi. Warto zatem zdecydować się na dom z drewna, który będzie solidną, łatwą w utrzymaniu konstrukcją na długie lata.

Opracowanie:
Piotrawin 46
tel. 507 067 948
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz