Materiał Partnera

Czy opłaca się z korzystać z części zamiennych do samochodu?

Czy opłaca się z korzystać z części zamiennych do samochodu?

Rynek części samochodowych rozrasta się z roku na rok. Wraz z ilością samochodów przybywa producentów części zamiennych. Na rynku znaleźć możemy tą samą część w cenach różniących się nawet kilkukrotnie od siebie. Wielu z nas, wybierając się do mechanika czy też sklepu motoryzacyjnego zastanawiamy się jakiego producenta części wybrać? Czy warto korzystać z części zamiennych, czy lepiej postawić na oryginały?

Różnice pomiędzy częściami oryginalnymi a zamiennymi

Czym różnią się części oryginalne od zamiennych? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ na rynku znaleźć możemy wielu producentów, którzy oferują części różnej klasy. Wiele części oryginalnych możemy kupić pod inną nazwą, w cenie o wiele niższej niż w salonie. Mówi się, że są to części stosowane na „pierwszy montaż”. Kupując właśnie takie części możemy mieć pewność, że nie znajdziemy żadnych różnic pomiędzy oryginałem a zamiennikiem. Na rynku znaleźć możemy jednak części niskiej jakości, najczęściej produkowane w chinach. Tego typu zamienników najlepiej nie używać. Firmy takie jak Pomech zapewniają duży wybór części a pracownicy chętnie doradzają, dzięki czemu bez problemu wybierzemy najlepszą dla nas część.

Czy warto kupować tańsze części?

Na runku jest sporo części, których ceny bardzo się różnią. Najtańsze chińskie marki nie cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników oraz mechaników. Niekoniecznie jednak zakładać możemy tylko takie części, montowane były na pierwszy montaż. W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy hamulce, elementy zawieszenia czy inne części do samochodu najróżniejszych marek. Podzielić je można na te budżetowe, takie ze średniej półki oraz te premium. Do najwyższej jakości produktów nie zaliczają się tylko te części, które montowane były w fabryce. Często jakość elementów dostępnych w tym samym przedziale cenowym będzie bardzo podobna. Wybierając markę należy zwracać uwagę na to czego poszukujemy oraz jak użytkujemy auto. Kupując np. elementy wnętrza, które nie mają dużego wpływu na nasze bezpieczeństwo możemy pozwolić sobie na oszczędzenie kilku złotych i wybranie nieco tańszego rozwiązania. Ale na przykład w przypadku hamulców, zawieszenia czy ważnych elementów silnika takich jak rozrząd czy sprzęgło, oszczędność może przyprawić nas o nieszczęście, albo spore koszty związane z ponowną wymianą po krótkim czasie użytkowania. 

Jak wybierać zamienniki które będą najlepsze?

W sieci na różnego rodzaju forach znajdziemy sporo opinii na temat części danego producenta. Fani marki chętnie wymieniają swoje spostrzeżenia na temat różnego rodzaju części, dzięki czemu szybko możemy dowiedzieć się jakich części unikać, a jakie najlepiej spiszą się w danej sytuacji.

Opracowanie:
Chechło Drugie, Podleśna 25
tel. 660 975 647
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz