Materiał Partnera

Czy meble na zamówienie można dostarczyć za granicę?

Czy meble na zamówienie można dostarczyć za granicę?

Meble wykonane na wymiar to obecnie bardzo modna forma zamawiania poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Możliwość aranżacji według autorskiego projektu i indywidualny charakter każdego pomieszczenia to dla wielu niezwykle ważne czynniki, których spełnienie zapewniają właśnie meble na zamówienie. Czy jednak można je przetransportować za granicę w taki sposób, by bezpiecznie dotarły do miejsca docelowego?

Daleki rejs

Okazuje się, że dla wyspecjalizowanych firm nie jest przeszkodą nie tylko wykonanie mebli według wskazówek klienta, zgodnych z jego potrzebami i wymaganiami, ale i dostarczenie ich w nawet najbardziej oddalony od zakładu punkt. Jeżeli miejsce docelowe znajduje się za morzem lub oceanem, niektóre firmy zapewniają transport morski. Odpowiednio zabezpieczone meble umieszcza się na kontenerze, należy jednak zadbać o złożenie właściwej dokumentacji. Jest ona niezbędna do odprawy celnej, która następuje w przypadku tak dalekich przesyłek. Ładunek, zanim ruszy w morską podróż, musi najpierw dotrzeć na statek, znajdujący się w danym porcie. Meble znajdujące się już na pokładzie muszą pozostać na swoim miejscu – w tym celu na drzwiach kontenera montuje się specjalną plombę, której nienaruszony stan jest gwarancją właściwej zawartości. W większości przypadków jest ona zdejmowana dopiero podczas rewizji odbywającej się już u odbiorcy. Cały proces wygląda zatem na dość skomplikowany, nie jest jednak przeszkodą dla doświadczonego sprzedawcy. Firma PH "JAROSZ" –  Mariusz JAROSZ jest w stanie nie tylko wykonać najwyższej jakości meble, ale jeszcze dostarczyć je drogą morską np. do Australii czy Islandii. Warto jednak zaufać tylko profesjonalistom – to gwarancja braku uszkodzeń w takim transporcie.

Szybki lot          

Przeszkodę w postaci ogromnego zbiornika wodnego można również pokonać statkiem powietrznym. Wykorzystanie samolotu w transporcie jest równie popularne, co transport drogą morską. W przypadku tego typu podróży ładunek narażony jest w nieco mniejszym stopniu na uszkodzenia wynikające z nadmiernych i niepożądanych ruchów – o ile występujące na wodzie sztormy mogą uszkodzić towary znajdujące się na statkach, o tyle lot samolotu nie jest z reguły zakłócony w żaden sposób i odbywa się niezwykle płynnie, włączając w to procedury startu i lądowania. Z pewnością na korzyść takiego rozwiązania przemawia też krótszy czas realizacji transportu. Jak się więc okazuje, dostawa mebli na zamówienie niekoniecznie musi odbywać się jedynie na terenie danego kraju. Z powodzeniem można zamówić satysfakcjonujące elementy wyposażenia u renomowanego producenta i zlecić mu przetransportowanie ich za granicę. Należy jednak pamiętać, że tę opcję będą w stanie zrealizować tylko najlepsze firmy meblowe.

Opracowanie:
Brzeg, Armii Krajowej 8
tel. 77 444 14 78
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz