Materiał Partnera

Urządzanie wnętrz z meblami na zamówienie

Urządzanie wnętrz z meblami na zamówienie

Meble są podstawowym elementem wyposażenia wnętrza. Bez nich nie byłoby możliwe normalne funkcjonowanie i wykonywanie codziennych czynności. Meble domowe, takie jak łóżka, stoły czy krzesła albo wyposażenie kuchni są niezbędne w każdym mieszkaniu.

Meble gotowe czy na zamówienie

Dokonując wyboru mebli do domu, warto się jednak zastanowić, jakie i gdzie kupić. Możliwości są dwie. Mogą to być meble wykonane na zamówienie w specjalistycznym zakładzie stolarskim, albo meble z przemysłowej produkcji kupione w jednym ze sklepów. Zarówno jedna, jak i druga możliwość ma swoje plusy i minusy. Meble seryjne kupowane w sklepie są tańsze, a możliwość ich dokładnego obejrzenia stwarza też szansę na pobudzenie wyobraźni i dokonanie odpowiedniego wyboru, dopasowanego do gustów czy ogólnego wystroju pomieszczenia. Wadą takich produktów jest jednak ich narzucona wielkość i kompozycja konkretnego zestawu. Nie zawsze też meble seryjne reprezentują jakość, której oczekujemy. Meble wykonywane za zamówienie są z pewnością o droższe, a ich ostateczny wygląd będzie możliwy do oceny dopiero po wykonaniu. Z drugiej strony można w zamówieniu wybrać własne wielkości i kształty szafek, dostosowane do meblowanego pomieszczenia.

Zalety meblowania na wymiar

Czasy, w których udając się po nowe meble byliśmy zmuszeni do wybierania pomiędzy kilkoma schematycznymi kompletami od państwowych producentów, mamy już dawno za sobą, a dzisiejszy rynek obfituje w firmy oferujące między innymi produkcję mebli na zamówienie. Taka usługa niesie za sobą wiele korzyści, z których najważniejszą jest zapewne możliwość urządzenia swojej własnej kuchni marzeń. Dzięki stosowaniu różnych innowacyjnych rozwiązań i rozmaitym akcesoriom nie ma problemu z takim zabudowaniem, jakie nam najbardziej odpowiada, co wpływa nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale również na jego funkcjonalność. Zabudowa na zamówienie może być wykonana w każdym pomieszczeniu, w tym również w salonach czy sypialniach, jednak kuchnia stanowi zawsze największe wyzwanie, gdyż wymaga zmieszczenia na często bardzo małej powierzchni wielu szafek i sprzętów gospodarstwa domowego. Kolejna zaleta mebli na zamówienie to na przykład możliwość wykończenia konkretnym materiałem. Jeśli w pokoju wykorzystane zostały określone tkaniny dekoracyjne, można nimi również wykończyć krzesło czy fotel.

Nowoczesne rozwiązania i unikalne kuchnie

Tym, co szczególnie sprawia nam trudność w urządzaniu kuchennego wnętrza, jest jego mała powierzchnia. Duże, przestronne kuchnie to atut samodzielnie budowanych domów jednorodzinnych, bowiem nawet najnowocześniejsze mieszkania w zbiorowym budownictwie oferują na ten cel niedużą powierzchnię użytkową. Meble na zamówienie oferowane przez firmę Beti-Full Beata Kwiatkowska to szansa bardziej ekonomicznego wykorzystania przestrzeni wnętrza kuchni i zmieszczenia w niej o wiele większej liczby szafek czy schowków niż to, na co pozwalają meble z oferty sklepowej. Szafki muszą się zmieścić na określonej powierzchni i dobrze w nią wpasować, a przecież każda kuchnia jest inna. Zamawianie mebli na wymiar pozwala między innymi na komfortowe urządzenie małej kuchni, w której stosuje się równe szafki narożne, wielopoziomową zabudowę pod sufit, wąskie szafki z wysuwanym frontem, wykorzystujące każdy skrawek powierzchni. Warto też wspomnieć, że wnętrza z meblami na zamówienie pozostają jedyne w swoim rodzaju.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz