Materiał Partnera

Cyklinowanie parkietu – czym jest i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Cyklinowanie parkietu – czym jest i dlaczego warto się na nie zdecydować?
Drewniany parkiet to rodzaj podłogi charakteryzujący się przede wszystkim eleganckim, stylowym wyglądem. Wytrzymały materiał pozwala na wieloletnią, intensywną eksploatację, jednak niezbędne jest właściwe przygotowanie podłogi do tego celu. Specjaliści proponują w tym zakresie usługę bezpyłowego cyklinowania parkietu – czym konkretnie się wyróżnia i dlaczego warto ją przeprowadzić?

Szlifowanie cykliniarką

Położony w miejscu intensywnie eksploatowanym parkiet drewniany wraz z upływem lat traci swój świeży, elegancki wygląd. Pojawiają się na jego powierzchni różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, przetarcia i przebarwienia, które trudno jest wyeliminować za pomocą konwencjonalnych detergentów dostępnych na rynku. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest usługa bezpyłowego cyklinowania parkietu, którą przeprowadzają specjalistyczne firmy za pomocą odpowiednio przygotowanych do tego celu urządzeń nazywanych cykliniarkami.

Wierzchnia warstwa parkietu zostaje precyzyjnie zeszlifowana, co pozwala wyeliminować powstałe na niej niedoskonałości. Prace tego typu przeprowadza się wspomnianymi cykliniarkami, w których znajdujący się papier ścierny dokładnie szlifuje podłoże. W profesjonalny sposób realizuje tego typu usługę firma Cyklin, która wykorzystuje nowoczesne urządzenia i przeprowadza cyklinowanie rzetelnie – oznacza to wykonanie kilku cykli szlifowania. Jakie konkretnie jeszcze zalety charakteryzują takie rozwiązanie?

Parkiet jak nowy

Dla wielu właścicieli domów, mieszkań czy innych obiektów, ułożone w ich wnętrzach parkiety drewniane są elementem bardzo istotnym. Ich zmiana wiąże się przeważnie z koniecznością poniesienia bardzo wysokich kosztów, które jednak można znacznie zredukować dzięki usłudze cyklinowania parkietów. Warto się na nią zdecydować, ponieważ gwarantuje usunięcie wszelkich rys, wgłębień, plam czy uszkodzeń na powierzchni podłogi, a dodatkowo zapewnia jej błyszczący, świeży wygląd, dzięki czemu wygląda ona niczym bezpośrednio po ułożeniu.

Należy zwrócić uwagę na cyklinowanie bezpyłowe, które pozwala uniknąć problemów z rozprzestrzenianiem się kłopotliwego pyłu w trakcie szlifowania parkietu. Jest on zbierany przez cykliniarkę, co jest rozwiązaniem niezwykle komfortowym. W przypadku drewnianych parkietów sporej wartości charakteryzujących się nieestetycznym wyglądem, zdecydowanie warto więc postawić na usługę cyklinowania. Pozwoli ona przywrócić pierwotny stan podłoża bez większych problemów, jednak musi być zrealizowana w sposób profesjonalny przez specjalistyczną firmę.

Opracowanie:
Białystok, Konopnickiej 12B lok. 3
tel. 886 777 328
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz