Artykuł sponsorowany

Co zrobić, gdy zatrzaśnie się kluczyki w samochodzie?

Co zrobić, gdy zatrzaśnie się kluczyki w samochodzie?

Nikomu się tego nie życzy, ale każdemu może się to zdarzyć. Pośpiech, natłok różnych spraw, niefortunny ruch, roztargnienie – to najczęstsze przyczyny zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie. Jeśli ma się zapasowy komplet, taka sytuacja z reguły nie przysparza większych problemów. Dużo gorzej jest, gdy się go nie posiada. Podpowiadamy, jak postępować w razie zatrzaśnięcia kluczyków w aucie.

Wybicie szyby to ostateczność 

Zdarzyło Ci się kiedyś zatrzasnąć kluczyki w aucie z powodu pośpiechu, natłoku różnych spraw, niefortunnego ruchu czy zwykłego roztargnienia? Jeśli nie, to wcale nie znaczy to, że nie powinieneś czytać tego artykułu. Przeciwnie, jego lektura może Ci się w przyszłości bardzo przydać. Wyobraź sobie zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie. To może zdarzyć się każdemu. Pół biedy, jeśli ma się zapasowy komplet. Dużo trudniej jest, gdy się go nie posiada. Co zrobić w takiej sytuacji?

Wybicie szyby w celu dostania się do pojazdu i odzyskania kluczyków to najprostsze rozwiązanie, które jednak powinno się stosować jedynie w ostateczności, gdy nie ma innego wyjścia. Jeśli np. w aucie znajduje się małe, przestraszone czy zapłakane dziecko, panuje upał, a w środku jest zwierzę, to nie ma na co czekać, trzeba wybić szybę. Podobnie należy postąpić wtedy, gdy w samochodzie uwięziona jest osoba, która potrzebuje natychmiastowej pomocy. Nie rozbijaj małej, trójkątnej szyby, bo za nową być może będziesz musiał zapłacić tyle, ile kosztuje wstawienie całej, dużej szyby, a nawet więcej. Jeżeli po wybiciu szyby planuje się jechać dalej, to najlepiej pozbyć się tej od strony pasażera.    

Wtedy, gdy nic nie wskazuje na to, że występuje jakiekolwiek zagrożenie, można znaleźć prostszy i mniej inwazyjny sposób.

Zaufaj fachowcom 

W razie zatrzaśnięcia kluczyków w aucie dobre rozwiązanie stanowi awaryjne otwieranie samochodu. To profesjonalna usługa ślusarska, która polega na rozbrojeniu zamka za pomocą specjalnych narzędzi. Co ważne, jeśli jest ona fachowo wykonana, nie powoduje żadnych uszkodzeń ani zarysowań lakieru. Jeśli zatrzaśnie się kluczyki w samochodzie, warto skontaktować się z kimś, kto świadczy taką usługę rzetelnie i szybko. Trzeba jednak uważać, bo na rynku nie brakuje rzekomych fachowców, którzy nawet w przypadku udanej próby awaryjnego otwierania mogą uszkodzić zamek lub porysować lakier. Często takie osoby nie posiadają narzędzi niezbędnych do sforsowania zamków z podwójnym ryglowaniem.

Awaryjne otwieranie aut wymaga nie tylko wiedzy, umiejętności i odpowiedniego sprzętu, ale też dużego doświadczenia. Wszystko to pozwala na szybkie i bezpieczne przeprowadzenie całego zabiegu. Jeśli jest się w potrzebie, najlepiej korzystać z usług profesjonalistów posiadających licencję policji na awaryjne otwieranie samochodów, np. z firmy Assistance Partner, działającej na terenie Trójmiasta. To gwarancja ekspresowej, skutecznie i fachowo wykonanej operacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz