Artykuł sponsorowany

Co zaliczamy do usług asenizacyjnych?

Co zaliczamy do usług asenizacyjnych?

Usługi asenizacyjne są niezbędne zarówno w zakładach przemysłowych, jak i gospodarstwach rolnych czy nawet na prywatnych posesjach, na których stoją domy jednorodzinne. W takich miejscach często bowiem pojawia się szambo lub przydomowa oczyszczalnia ścieków. Takie zbiorniki trzeba regularnie opróżniać, co pozwala na zapewnienie ich prawidłowego działania i wydajności. Jakie rodzaje usług asenizacyjnych wyróżniamy?

Zakres usług asenizacyjnych 

Asenizacja polega głównie na wywożeniu nieczystości z szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. W ten sposób można także pozbyć się osadów, które wpływają na działanie całego systemu. Ścieki należy utylizować w odpowiedni sposób, dlatego tak ważne jest postawienie na usługi profesjonalnych firm. Samodzielne pozbywanie się nieczystości może bowiem doprowadzić do konieczności zapłacenia wysokiej kary.

Istnieje kilka rodzajów usług asenizacyjnych. Najpowszechniejsze z nich to:

  • odpompowywanie wody,
  • udrażnianie studzienek,
  • czyszczenie studni głębinowych,
  • wywóz nieczystości z szamb i oczyszczalni ścieków,
  • czyszczenie separatorów.

Nie wszystkie z wymienionych usług dotyczą bezpośrednio nieczystości. Odpompowywanie wody może być bowiem konieczne również w sytuacji, gdy dojdzie do zalania obiektu. W przypadku przestrzeni publicznych czasami może także wystąpić problem ze studzienkami kanalizacyjnymi, które zostały zapchane różnymi przedmiotami. Wówczas firmy zajmujące się usługami asenizacyjnymi mogą pomóc z udrożnieniem tych elementów całej instalacji, przywracając im poprawne działanie.

Firmy wywożące nieczystości z szamb i oczyszczalni śmieci bardzo często zajmują się nie tylko takimi czynnościami, lecz także usługami z zakresu asenizacji. Z tego powodu w wielu przypadkach w ich ofertach można znaleźć np. opróżnianie studzienek czy zalanych piwnic. Wszystko zależy od szczegółów działalności konkretnej firmy.

Jak działają firmy przeprowadzające asenizację? 

Przedsiębiorstwa zajmujące się asenizacją, takie jak np. Eko Roman, dysponują profesjonalnym sprzętem, który pozwala na wykonanie wszystkich działań w sposób zgodny z przepisami. Wywóz nieczystości podlega bowiem wielu normom, a ich nieprzestrzeganie wiąże się z dużymi karami. Z tego powodu usługi asenizacyjne powinny być zlecone profesjonalnej firmie, która dysponuje również samochodami mieszczącymi nawet kilka tysięcy litrów cieczy.

Firmy przeprowadzające asenizację muszą mieć też odpowiednie zezwolenie. Nieczystości mogą być bowiem zagrożeniem dla ludzi oraz środowiska, dlatego tak ważne jest ich zutylizowanie w odpowiedni sposób.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz