Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o rozdzielaczach do centralnego i podłogowego ogrzewania?

Co warto wiedzieć o rozdzielaczach do centralnego i podłogowego ogrzewania?

Rozdzielacze pozwalają połączyć w jeden wspólny system wiele instalacji grzewczych, z uwzględnieniem tego, że każda z nich ma inne wymagania cieplne. Umożliwiają dowolne sterowanie poszczególnymi instalacjami grzewczymi, działającymi w ramach jednego systemu. Dzięki temu możemy decydować o tym, jaką temperaturę chcemy mieć w poszczególnym mieszkaniu lub nawet pomieszczeniu.

Rozdzielacze ułatwiają pracę

Rozdzielacze bardzo często stosowane są w układach centralnego i podłogowego ogrzewania w domach jedno- i wielorodzinnych oraz w obiektach wielkopowierzchniowych. Dzięki temu różne instalacje działają w ramach jednego systemu. Pozwala to właścicielom mieszkań dowolnie regulować temperaturę w ich lokum – zastosowanie rozdzielaczy może nawet pozwolić na ustalanie różnych temperatur w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu w łazience może być cieplej, a w kuchni nieco chłodniej. Każdy może mieć u siebie taką temperaturę, jaka mu odpowiada. Rozdzielacze znacznie ułatwiają też przygotowywanie projektów instalacji grzewczej. Dzięki nim wymiarowanie jest znacznie łatwiejsze, a instalacja w poszczególnych mieszkaniach czy pomieszczeniach może być ustandaryzowana.

Co wyróżnia dobre rozdzielacze?

Jeśli zależy nam na sprzęcie najwyższej jakości, podczas wyboru rozdzielaczy do ogrzewania powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim sprawdźmy, z jakiego materiału wykonywane są oglądane przez nas rozdzielacze – najlepiej sprawdzają się te zrobione z bezołowiowych rur mosiężnych w gatunku M63. Ten gatunek zapobiega wydzielaniu się z mosiądzu szkodliwego dla instalacji grzewczej tlenku ołowiu. Coraz większą popularność zdobywają również rozdzielacze z rury nierdzewnej (INOX).         

Bardzo duże znaczenie ma też właściwe uszczelnienie – powinno być wykonane z wysokiej jakości – odpornej na zmiany temperatury - gumy.

Istotna jest też długość gwintów – powinny być one na tyle długie, by zapewnić odpowiedni, wygodny montaż poszczególnych elementów. Ważne, by rozdzielacze posiadały Aprobatę Techniczną, Atesty Higieniczny oraz charakterystyki hydrauliczne. Wszystkie te cechy mają produkty istniejącej od 1955 roku firmy TECHNIPROT.

Techniprot  jako pierwsza w Polsce firma w 1991 r. podjęła produkcję rozdzielaczy do instalacji grzewczych i dziś pozostaje niekwestionowanym liderem w ich produkcji. Od samego początku stawialiśmy na jakość i różnorodność rozwiązań konstrukcyjnych i wykonawczych, by zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oferujemy im wyroby posiadające niezbędne badania jakościowe, charakterystyki, opinie i aprobaty techniczne – podkreśla jeden z pracowników firmy.

Do centralnego i podłogowego ogrzewania, przemysłowe, do pomp ciepła….

Nowoczesne rozdzielacze  dostępne są w wielu różnych rodzajach. Oprócz rozdzielaczy do centralnego i podłogowego ogrzewania możemy znaleźć też rozwiązania przygotowane specjalnie z myślą o obiektach wielkopowierzchniowych czy pompach ciepła. To odpowiedź na potrzeby klientów, którzy coraz częściej decydują się na nowoczesne, komfortowe ogrzewanie. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz