Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Stosowany obecnie laser do depilacji jest coraz popularniejszą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia. Okazuje się, że taki sposób usuwania włosków jest bezpieczny, jednak istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Jeśli planujemy odwiedzenie specjalistycznego gabinetu oferującego usługę depilacji laserowej, należy zorientować się, jakie. Co jeszcze trzeba o niej wiedzieć?

Odpowiednie przygotowanie

Zanim przystąpi się do samego zabiegu depilacji laserowej, warto wybrać się na konsultację w specjalistycznym gabinecie. Pracujący w nim wykwalifikowany personel dokładnie oceni nasze predyspozycje oraz dopasuje idealną metodę. Przede wszystkim należy dokładnie przyjrzeć się skórze: musi być ona w dobrym stanie, pozbawiona zadrapań, wyprysków i podrażnień. Istotne są też niechciane włosy – ich kolor, grubość i ogólna jakość poddana zostaje ocenie specjalisty. Kiedy już będziemy po wstępnej konsultacji, pracownik gabinetu wykona próbę laserową, od której zależy dalsze postępowanie. Wrażliwość skóry ma tutaj kluczowe znaczenie – pojawiający się niewielki rumień lub obrzęk zazwyczaj ustępuje po kilku godzinach, w skrajnych jednak przypadkach może się utrzymywać nawet do kilku dni, dlatego indywidualne predyspozycje odgrywają dużą rolę w kontekście bezpiecznego wykonania zabiegu depilacji laserowej. Tę zaś powierzyć należy jedynie profesjonalnym gabinetom, takim jak np. Laser Plus z Torunia. Daje to gwarancję zbadania stanu naszej skóry przez doświadczony personel mający niezbędną wiedzę oraz kwalifikacje i wybranie najkorzystniejszego rozwiązania. Co jeszcze trzeba wiedzieć o depilacji laserowej?

Kiedy nie wolno?

Wymieniona wcześniej nadwrażliwość skóry i jej zły stan nie są jednak jedynymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu. Jeżeli byliśmy na wakacjach w ciepłym i słonecznym miejscu, co skutkuje świeżą opalenizną, nie będziemy mogli poddać się działaniu lasera. Dotyczy to również zmian skórnych spowodowanych wizytą na solarium. Oczywisty powinien być też fakt, że depilacji laserowej nie mogą przeprowadzać kobiety w ciąży. Co ciekawe, mimo że skóra musi być ogolona, to jednak nie można wykonać tego zabiegu za pomocą wosku, pęsety czy depilatora. Jeżeli w ten sposób pozbywamy się niechcianego owłosienia, powinniśmy przestać to robić już miesiąc przed planowanym zabiegiem z użyciem lasera. Przeszkodą są także takie dolegliwości jak: bielactwo, łuszczyca, padaczka, owrzodzenie żylakami. Okazuje się zatem, że pomimo swoich świetnych właściwości, zabieg depilacji laserowej niestety nie jest przeznaczony dla każdego. Szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę, sprawia, że warto wybrać się na konsultację ze specjalistami z profesjonalnego gabinetu.

Względy estetyczne i nie tylko     

W większości przypadków zabiegi laserowego usuwania owłosienia dotyczą kosmetyki i indywidualnych preferencji pacjenta, który po prostu ze względów estetycznych nie chce mieć w danym miejscu włosów. Okazuje się, że dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Częściej jednak z zabiegu korzystają panie, a najpopularniejszym miejscem są pachy. Pozbawione owłosienia wyglądają estetycznie i można do nich dopasować rozmaite odważne kreacje, co znacznie poprawia pewność siebie. Nierzadko kłopotliwe są też włosy na rękach lub nogach, ale i w okolicach bikini. Zdecydowanie większą część osób decydujących się na depilację laserową w takich miejscach, stanowią kobiety. Nie oznacza to jednak, że tego typu metody stosują jedynie panie. Okazuje się bowiem, że coraz częstszymi gośćmi w gabinetach kosmetycznych są również mężczyźni. Testosteron powoduje pojawienie się nadmiernego owłosienia w takich miejscach jak np. plecy, kark, tors czy brzuch. Okazuje się jednak, że nie tylko względy estetyczne decydują o rozpoczęciu zabiegów depilacji laserowej. Niektóre zaburzenia endokrynologiczne są przyczyną wykonania zabiegu laserowego usuwania owłosienia. Jest on stosowany również wtedy, gdy po innych sposobach depilacji występują problemy związane z nieprzyjemnym wrastaniem włosów. Panowie, u których regularne golenie powoduje kłopotliwe i niekomfortowe podrażnienie skóry, mogą zastosować właśnie taką metodę pozbywania się owłosienia. Jest ona bezpieczna i bezinwazyjna, co potwierdziły już liczne testy i badania.

Opracowanie:
Toruń, Szosa Chełmińska 238
tel. 601 154 382
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz