Materiał Partnera

Zabieg Retix C. Podstawowe informacje

Zabieg Retix C. Podstawowe informacje

Przeważającą większość klientów gabinetów kosmetycznych stanowią osoby, poszukujące skutecznych sposobów na odmłodzenie cery. Preferowane są zabiegi bezpieczne, nieinwazyjne i dające jak najmocniejsze efekty. Tak wyśrubowane wymagania mogą spełnić tylko najlepsze, profesjonalne kosmetyki i do takich właśnie należy preparat do intensywnej terapii anti-aging Retix C.

Retix C – skład i działanie

Retix C to profesjonalny kosmetyk do salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej, opracowany przez firmę Xylogic Professional. Preparat skomponowany jest na bazie trzech mocno skoncentrowanych składników: retinolu, witaminy C oraz antyoksydantów, które działając wspólnie, dają szybkie i zaskakująco wyraźne efekty.

Retinol (czysta postać witaminy A) w stężeniu 4% intensywnie wygładza, zagęszcza, a jednocześnie głęboko nawilża i rozświetla skórę; witamina C 8% wygładza przebarwienia, zwalcza wolne rodniki i również działa rozświetlająco; antyoksydanty w stężeniu 30% działają odmładzająco i chronią skórę przed utlenianiem.

Na poziomie komórkowym kuracja Retix C reguluje procesy rogowacenia naskórka, aktywizuje odbudowę włókien kolagenowych, elastyny oraz GAG, przez co stymuluje odnowę skóry. Bezpośrednim i najszybciej dostrzegalnym efektem zabiegu Retix C jest wyraźne wygładzenie skóry oraz redukcja niedoskonałości, w tym przebarwień. Skóra po zabiegu jest napięta, zagęszczona i nawilżona. Dodatkowo zyskuje lepszą ochronę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, zatem procesy starzenia wyraźnie zwalniają.

Zabieg Retix C – na czym polega?

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, Retix C jest zabiegiem nieinwazyjnym. Bezpieczny i bezbolesny dla pacjentów, od gabinetu kosmetycznego nie wymaga korzystania z drogiego sprzętu. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Zabieg Retix C w gabinecie kosmetycznym jest szybki i przyjemny. Przed nałożeniem preparatu specjalista dokładnie oczyszcza i odtłuszcza skórę pacjenta. Następnie wmasowuje w skórę preparat z ampułki i nakłada maskę z czystym retinolem. Klient opuszcza gabinet z nałożoną maską i zmywa ją w domu po upływie 6-8 godzin.

Działanie Retix C polega na dogłębnym, ale nie agresywnym złuszczeniu naskórka. Właśnie dlatego cały proces rozkłada się na kilka dni. W dniu wykonania zabiegu klienci odczuwają z reguły mocne napięcie poddawanej terapii skóry, zaś naskórek zaczyna łuszczyć się w czasie nadchodzących dni. Po upływie około tygodnia widać już ostateczne efekty – skóra jest wyraźnie wygładzona, rozjaśniona, jędrna, wolna od wszelkich niedoskonałości. Dla uzyskania trwałych rezultatów zaleca się wykonanie kilku zabiegów w serii.

Retix C najczęściej używany jest w intensywnej terapii odmładzającej na twarz, szyję i dekolt, nie jest to jednak jego jedyne możliwe zastosowanie – mówi ekspert z hurtowni kosmetycznej BeautyNova. Zdolność intensywnego złuszczania naskórka i pobudzenia do regeneracji głębokich warstw skóry sprawia, że preparat sprawdza się również w zabiegach ukierunkowanych na redukcję rozstępów.

Zabieg Retix C cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią klientów, toteż nie powinno zabraknąć go w żadnym salonie kosmetycznym. Ponieważ zabiegi wykonywane są w seriach, warto rozejrzeć się za dobrą hurtownią kosmetyczną i od razu zaopatrzyć gabinet w większą ilość zestawów (ampułki + maski).

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz