Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć na temat demineralizacji wody?

Co warto wiedzieć na temat demineralizacji wody?

Demineralizacja wody stanowi jeden z procesów szeroko wykorzystywanych w przemyśle. W ten sposób uzyskuje się bowiem najczystszą wodę, co jest bardzo ważne w wielu branżach. Czym dokładnie jest demineralizacja wody? Na czym ona polega? Jakie są jej dokładne zastosowania w przemyśle i co warto wiedzieć na temat urządzeń służących do tego celu? O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule. Zapraszamy do jego lektury.

Na czym polega demineralizacja wody?

Jeśli chodzi o sam proces demineralizacji, to w jego trakcie sole mineralne zostają usuwane z wody poprzez ich rozpuszczenie w roztworze zawierającym aniony i kationy. W ten sposób otrzymywana jest woda zarówno o bardzo wysokim stopniu czystości chemicznej, jak i dość niskiej przewodności elektrycznej. W roztworze pozostają bowiem jedynie jony wodorotlenowe i wodorowe. Aby uzyskać taką wodę, można zastosować m.in. stacje demineralizacji wody takie, jakie są dostępne w szerokiej ofercie sprawdzonej firmy Castor Sp. z o.o. Unia Gospodarcza z Katowic. Dzięki takim urządzeniom oferowanym przez to przedsiębiorstwo jak stacja demineralizacji wody typu DI 8x35, otrzymają Państwo sprzęt o dużej wydajności wynoszącej 0,50 m3/h.

Zastosowania przemysłowej demineralizacji wody i urządzenia służące do tego celu

Jeśli chodzi o zastosowania procesu demineralizacji wody, to należy tu wymienić m.in. wszelkie gałęzie przemysłu, gdzie niezbędne jest wykorzystanie wody, która nie będzie zostawiała kłopotliwego osadu w instalacjach lub urządzeniach produkcyjnych np. wodnych w trakcie jej transportowania w nich. Taka woda oczyszczona w specjalnej stacji demineralizacji wody nie spowoduje także przyspieszonego korodowania urządzeń oraz elementów instalacyjnych.

Ponadto, doskonale czysta chemicznie woda jest także używana na dużą skalę w branży spożywczej, kosmetycznej (np. do produkcji kosmetyków w formie żelowej lub kremowej), jak również motoryzacyjnej (jako płyn do akumulatorów i spryskiwaczy), farmaceutycznej (np. do czyszczenia naczyń laboratoryjnych), a także w pralniach chemicznych, gdzie woda demineralizowana ma za zadanie chronić poszczególne części sprzętów piorących. Woda oczyszczona chemicznie z wszelkich soli mineralnych znajduje także zastosowanie jako emulsja do systemów chłodzenia implementowanych w maszynach do CNC, a także element chłodzenia dysz wtryskowych. Jak widać demineralizowana woda stanowi bardzo ważny element przemysłu, bez którego nie obyłoby się wiele branż.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz