Materiał Partnera

Co powinien zawierać profesjonalny projekt hali magazynowej?

Co powinien zawierać profesjonalny projekt hali magazynowej?
Skonstruowanie budynków wielkokubaturowych nie należy do zadań prostych. Wieloetapowy proces przygotowania projektu hali magazynowej warto zlecić specjalistom z dobrego biura projektowego, którzy uwzględnią przy wykonywaniu koncepcji wszelkie oczekiwania i założenia inwestorów. W ten sposób powstanie kompletny projekt hali – co dokładnie powinien on zatem zawierać?

Konstrukcja solidna i bezpieczna

Stworzenie trwałej hali magazynowej w dużej mierze uzależnione jest nie tylko od materiałów zastosowanych do jej wykończenia, ale przede wszystkim od projektu uwzględniającego m.in. charakterystykę działki i typ planowanej eksploatacji obiektu. Specjalista zajmujący się tworzeniem takiej koncepcji weźmie pod uwagę oczekiwaną powierzchnię użytkową, podając jednocześnie w projekcie dane na temat powierzchni zabudowy i kubatury. Każda z elewacji musi być dokładnie zaprojektowana i przedstawiona w formie czytelnych rzutów. Dotyczy to zarówno elewacji frontowej, jak i bocznej czy ogrodowej.

Kluczowym elementem projektu hali magazynowej jest rzut, który przedstawia widok na całą konstrukcję z uwzględnieniem metrażu konkretnych pomieszczeń. W przypadku tego typu obiektów przemysłowych nie jest to jedynie sporych rozmiarów przestrzeń produkcyjno-magazynowa. W projektach wykonanych przez Pracownię projektową Profil profesjonaliści przygotowują konstrukcje zawierające również kotłownię czy pomieszczenia sanitarne. Tym samym powstaje koncepcja budynku kompletnego, który dopasowany jest do potrzeb inwestora.

Projekt uwzględniający instalacje

W koncepcjach obiektów użytkowych niezwykle ważne jest umieszczenie elementów konkretnych instalacji. Trudno wyobrazić sobie działanie nowoczesnej hali magazynowej bez dostępu do energii elektrycznej, dlatego ważne jest dokładne rozplanowanie układu odpowiadającego za doprowadzenie prądu do wybranych punktów odbiorczych. Projekt hali magazynowej wykonany przez specjalistów będzie też zawierał wytyczne odnośnie stworzenia wydajnej instalacji centralnego ogrzewania czy wodno-kanalizacyjnej.

Końcowym etapem jest ustalenie informacji na temat materiałów budowlanych, jakie mają zostać użyte do wzniesienia budynku. W ten sposób biuro projektowe tworzy kompletną koncepcję hali magazynowej, która odpowiada pod każdym względem oczekiwaniom inwestora, gwarantując nie tylko odpowiednią przestrzeń produkcyjno-magazynową, ale również nowoczesne rozwiązania w zakresie montażu wszelkich instalacji i budowy dodatkowych pomieszczeń znajdujących się w tego typu obiekcie użytkowym.

Opracowanie:
Płock, Kwiatka 36 lok. 11
tel. 533 774 303
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz