Materiał Partnera

Co można robić podczas wypoczynku na Mazurach?

Co można robić podczas wypoczynku na Mazurach?

Choć popularnym kierunkiem na wakacyjny wyjazd pozostają góry lub morze, to jednak wiele osób preferuje urlop nad mazurskimi jeziorami. To niezwykle urokliwe miejsce jest w stanie zaoferować wiele atrakcji, o których często nie mamy pojęcia. Co zatem można dokładnie robić na Mazurach i czy taki wyjazd koniecznie musi oznaczać jedynie relaks w zacisznym domku?

Odpoczynek w zwolnionym tempie

Spokój i możliwość ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku to główne atuty Mazur, którymi kierują się przy wyborze tego kierunku zapracowani na co dzień urlopowicze. Krajobraz jezior w otoczeniu gęstych lasów sprawia, że bardzo łatwo można się tutaj wyciszyć oraz zrelaksować. Długie, wielogodzinne spacery pośród natury to doskonała forma złapania oddechu od codziennego pośpiechu i wszystkich obowiązków. Dzięki temu mamy wrażenie, że czas płynie wolniej – działa to kojąco, uspokaja. Wynajęcie zacisznego domku letniskowego to bardzo dobry pomysł, jeżeli potrzebujemy swego rodzaju samotni. Zaszywając się w takim miejscu, możemy rozkoszować się śpiewem ptaków i delikatnym szumem drzew i wody. W malowniczej okolicy położony jest Ośrodek Skrzat – znajduje się on w miejscowości Makowo koło Iławy. Wizyta w samym sercu Mazur to niezapomniane przeżycie, ale nie musi wcale oznaczać, że w każdym przypadku wyjazd taki opiera się na spokojnym spędzaniu czasu, spacerowaniu i czytaniu książek. Okazuje się bowiem, że jezioro daje bardzo dużo możliwości zabawy na świeżym powietrzu. Najlepsze ośrodki wypoczynkowe zapewniają wiele atrakcji. Jakich dokładnie?

Zabawa w wodzie                      

Wykorzystywanie potencjału, jaki dają mazurskie jeziora, to wręcz obowiązek każdego urlopowicza, który zdecydował się na taki kierunek podróży. Zbiornik wodny daje wiele możliwości spędzania czasu – zarówno dla osób spokojniejszych, jak i tych energicznych. Przede wszystkim standardowym typem odpoczynku z wykorzystaniem wody jest relaks nad jej brzegiem. Podziwianie romantycznych zachodów słońca z najbliższą osobą to wyjątkowe chwile, a piękno okolicznych lasów sprawia, że są one jeszcze przyjemniejsze. Domki nad jeziorem dają jednak głównie możliwość pływania w najrozmaitszym tego słowa znaczeniu. Przystań żeglarska zapewnia możliwość wypłynięcia łodzią i przeżycie niezapomnianych chwil podczas długiej trasy mazurskim jeziorem. Dla amatorów nieco szybszej i bardziej energicznej zabawy odpowiedni będzie rejs motorówką. Niekoniecznie jednak musimy być na jej pokładzie – niezwykle popularną rozrywką jest tzw. banan, czyli nadmuchany materac w kształcie żółtego owocu, który jest podczepiony do pędzącej łodzi. Dzięki specjalnym uchwytom można na nim płynąć, co jest niezapomnianym i wyjątkowym przeżyciem. Podobnym typem zabawy są narty wodne – działają na takiej samej zasadzie co popularny banan. Jeśli jednak boimy się zmoczyć, wybierzmy spokojniejszą i bardziej suchą opcję – rower wodny. Wyposażony najczęściej w dwa stanowiska do pedałowania oraz miejsce dla dodatkowych pasażerów jest świetną atrakcją dla rodzin. Dodatkowym atutem jest pełna swoboda pływania – ogranicza nas jedynie czas, na który wynajęliśmy rower. Zabawy w wodzie nie są jednak jedynymi, które czekają na nas na Mazurach. Okazuje się bowiem, że równie dobrze można bawić się na suchym lądzie.

Wyjątkowy klimat

Oprócz oczywistych lądowych form relaksu, takich jak spacery i wycieczki rowerowe, wypoczynek nad jeziorem oferuje jeszcze wiele innych możliwości. To przede wszystkim świetne miejsce, by spotkać się ze znajomymi i rozmawiać do późnych godzin przy ognisku. Możemy również rozpalić grill i przyrządzić smakowite dania. Apetyczne potrawy nie muszą być jedynie ugotowane przez nas – w okolicy znajduje się wiele przyjemnych restauracji, a najlepsze ośrodki wypoczynkowe mają na swoim terenie urocze knajpki, w których znajdziemy świeże i tradycyjne dla Mazur potrawy. Po malowniczej okolicy warto przejechać się specjalnymi gokartami na pedały. To bardzo przyjemna forma relaksu, dająca możliwość łatwego zwiedzania miejscowości, w której wypoczywamy. Urlop w domku letniskowym jest świetną okazją do wzięcia udziału w rozmaitych grach zespołowych, takich jak np. koszykówka czy siatkówka. Dzięki temu będziemy mogli aktywnie spędzić czas ze znajomymi lub nawiązać nowe kontakty. Nowoczesne ośrodki wypoczynkowe są właściwie wyposażone i gwarantują wiele atrakcji. Okazuje się, że bezpośrednia bliskość jezior niekoniecznie musi oznaczać zabawę w wodzie, choć ta jest przeżyciem zapadającym na długo w pamięć. Wizyta na Mazurach to zawsze idealny wybór miejsca nawet na bardzo krótki odpoczynek. Warto jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego ośrodka. Pozwoli nam to w pełni cieszyć się pięknem mazurskiej okolicy i doskonale bawić podczas wolnego czasu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz