Materiał Partnera

Co może nam dać skorzystanie z usługi stylizacji mebli?

Co może nam dać skorzystanie z usługi stylizacji mebli?

Czasem poszukujemy oryginalnych rozwiązań, które moglibyśmy zastosować w naszym domu. Czasami wymiana mebli na nowe nie jest wystarczająca, gdyż ciężko znaleźć nam coś zarówno interesującego, jak i w korzystnej cenie. Jednak pojawia się tu ciekawa opcja, której wielu z nas mogło nawet nie rozważać. Jest to możliwość renowacji mebli i nadanie im nowego charakteru i ciekawego wyglądu.

Na czym polega stylizacja mebli?

Na polskim rynku możemy znaleźć firmy, które specjalizują się w stylizacji i renowacji mebli. Jest to usługa, dzięki której możemy nadać nowego charakteru nie tylko starym ale też nowym elementom wyposażenia.  W ramach stylizacji mebli, możemy wyróżnić taki zabieg jak ich tapicerowanie.  Polega ono na obiciu różnego typu siedzeń odpowiednim materiałem, takim jak tkanina lub skóra, dzięki czemu całkowicie możemy zmienić ich wygląd. Dodatkowo możemy zdecydować się na montaż nowych nóżek meblowych czy też gałek i uchwytów w szafkach. Te drobne elementy są w stanie nadać pomieszczeniu całkowicie innego charakteru. Jednym ze znanych zabiegów jest postarzanie, dzięki któremu za pomocą farb kredowych, możemy uzyskać oryginalne efekty dekoracyjne, takie jak przetarcia i cieniowania na powierzchni mebli. Za pomocą metody suchego pędzla możemy z kolei dodać uroku przedmiotom, które mają na sobie wiele zdobień i wypukłości. Polega ona na „omiataniu” pędzlem powierzchni w taki sposób, by nie zamalować całkowicie powierzchni, a jedynie stworzyć piękne smugi na wypukłościach. Osobom, które lubują się w różnego typu ozdobach, może się spodobać zdobienie dekoracyjne z szablonów, które mogą przybrać różne ciekawe kształty, a także obklejanie mebli starymi gazetami czy też mapami. Taki zabieg może nadać elementom pomieszczenia indywidualnego stylu, a one same poza przeznaczeniem użytkowym, mogą stanowić same w sobie wyjątkową ozdobę.

Czy warto inwestować w tę usługę?

Każdy z nas musi indywidualnie rozpatrzyć swoje zdanie na ten temat. Jeżeli jednak wybierzemy porządną firmę specjalizującą się w renowacji mebli, taką jak Meblove Przeróbki, możemy być pewni, że otrzymamy produkt który będzie charakteryzował się najlepszą jakością wykonania. Możemy również dzięki temu niskim kosztem wejść w posiadanie mebli stworzonych z palet i innych materiałów, a co za tym idzie, oszczędzić na kupnie wyposażenia. Dzięki posiadanej wiedzy, doświadczeniu i dużym wyczuciu estetyki, osoba wykonująca projekt dołoży wszelkich starań, by efekt końcowy był satysfakcjonujący dla klienta. Warto rozważyć tą opcję, jeżeli jesteśmy entuzjastami nietuzinkowych rozwiązań i oryginalnych wnętrz.

Opracowanie:
Sulejewo 10
tel. 727 920 962
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz