Materiał Partnera

Ciekawe akcesoria i ozdoby okienne

Ciekawe akcesoria i ozdoby okienne

Ciekawa aranżacja okna i wykorzystanie nietypowych ozdób mogą być idealnym sposobem na wykończenie całego wnętrza. Dotyczy to szczególnie miejsc, w których spędza się najwięcej czasu. Jednym z nich jest bez wątpienia salon, który stanowi centrum całego domu. Na jakie wykończenie okna warto postawić? Przedstawiamy najciekawsze rozwiązania aranżacyjne, z których możesz skorzystać.

Tradycyjna forma ozdoby okna – firany i zasłony

Od wielu lat najpopularniejszą formą ozdoby okien są zasłony oraz różnego rodzaju firany. Zazwyczaj są one stosowane łącznie. Takie rozwiązanie ma także inne zalety:

  • pomaga ukryć stare grzejniki,
  • zasłania brzydko prezentujące się parapety,
  • chroni przed zimnym powietrzem – zwłaszcza w przypadku okien połączonych z balkonem.
To nie koniec plusów. Jak podkreśla specjalista z firmy Sklep "Firany Marzeń": Firany oraz zasłony oprócz funkcji dekoracyjnej chronią wnętrze przed spojrzeniami osób z sąsiedniego bloku. Duże zagęszczenie budynków w miastach sprawia, że wykorzystanie tego rozwiązania wciąż ma swoich zwolenników – dodaje.

Na rynku działa wielu różnych producentów, którzy oferują klientom najróżniejsze rozwiązania z zakresu aranżacji okien. Można zdecydować się na zakup standardowych modeli, dostępnych do zakupu od ręki. Jednak coraz częściej można zauważyć trend zamówienia firan oraz zasłon na zamówienie. Wówczas należy liczyć się z wyższymi cenami oraz czasem oczekiwania nawet kilka tygodni – w zależności od tego, jak bardzo skomplikowany jest wzór. Często jednak zamówienie firan czy zasłon na wymiar jest jedyną możliwością – zwłaszcza w przypadku okien o niestandardowych rozmiarach.

Aranżacja minimalistyczna

Coraz większa liczba mieszkań, zwłaszcza tych, których właścicielami są młodzi ludzie, jest urządzana w stylu nowoczesnym – minimalistycznym. Zupełnie inaczej niż w wyżej opisywanym przypadku, nie wykorzystują oni firan i zasłon, ale żaluzje lub rolety. Czy w tym przypadku można mówić o ciekawej aranżacji? Oczywiście! Wystarczy postawić na rolety rzymskie lub austriackie, które wykonywane są na zamówienie. Prezentują się bardzo elegancko i wpisują się w trend skandynawskiego, bardzo prostego wnętrza.

Okna z widokiem na taras

Sporym wyzwaniem może być aranżacja przestrzeni prowadzącej na taras, gdzie zastosowano ogromne okna. W takich przypadku idealnie sprawdzą się gładkie, masywne firany, które w ciągu dnia będą rozciągnięte na bok, a na noc spokojnie można będzie zasłonić nimi szklaną ścianę.

Chcesz odmienić wnętrze swojego domu? Sprawdź ofertę rynkową i wybierz ozdoby okienne idealnie dopasowane do swojego indywidualnego stylu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz