Artykuł sponsorowany

Chirurgia stomatologiczna – na czym to polega?

Chirurgia stomatologiczna – na czym to polega?

Zwykła wizyta u dentysty nie zawsze pozwala rozwiązać poważne problemy dotyczące naszej jamy ustnej. Często konieczne jest zastosowanie chirurgii stomatologicznej. To dziecina zajmująca się operacjami w obrębie jamy ustnej i twarzoczaszki. Zabiegi chirurgiczne wykonywane są często przez chirurga szczękowo-twarzowego, chirurga stomatologa i laryngologa. Jakie zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonuje się najczęściej? Sprawdź!

Najczęstszy problem – zęby mądrości

Pomoc chirurga stomatologicznego często jest konieczna przy usuwaniu zębów mądrości. To ósemki – zęby, które wyrzynają się jako ostatnie. Często takie zęby nie mają dość miejsca, by prawidłowo rosnąć i zostają uwięzione pomiędzy kością szczęki a tkanką dziąsła. Może to być bardzo bolesne. Często towarzyszą temu obrzęk, a w niektórych przypadkach mogą też powstawać torbiele lub guzki niszczące naszą żuchwę. W takiej sytuacji konieczne jest chirurgiczne usunięcie problematycznych zębów. Chociaż problemy z ósemkami zdarzają się najczęściej, to uwięznąć mogą także inne zęby. Stomatologiem, który przeprowadzi dla nas zabieg usunięcia ósemek jest Karolina Wierdak. To dentysta z ogromnym doświadczeniem, specjalizujący się właśnie w chirurgii stomatologicznej i w implantologii. Możemy mieć do pani doktor pełne zaufanie, także w przypadku skomplikowanych zabiegów stomatologicznych.

Implantologia – element chirurgii stomatologicznej

Ważnym elementem chirurgii stomatologicznej jest implantologia. Implanty to dobra alternatywa dla zwykłych protez. Implanty zastępują korzenie zęba, są umieszczane w kości szczęki, przez co dobrze stabilizują sztuczne zęby. Żeby taki implant został u nas założono, musimy mieć odpowiednią kość szczękową, musimy też nie mieć podatności na zakażenia i dbać o higienę. Chirurg stomatolog może się okazać niezbędny także wtedy, kiedy mamy poważną wadę zgryzu. Nie zawsze terapia ortodontyczna może rozwiązać takie problemy. Kiedy sprawa jest naprawdę poważna, konieczna jest interwencja chirurgiczna. Chirurg może naprawić problemy związane z budową szczęki, zanim powstanie proteza, co pozwala na jej lepsze dopasowanie. Dotyczy to przede wszystkim protez długoterminowych. W szczególnie ciężkich przypadkach, można przeprowadzić zabieg przeszczepiania kości, w obszary, gdzie ich brakuje. W ramach chirurgii stomatologicznej prowadzone są też zabiegi składania złamanej szczęki i kości twarzy. Taki specjalista pomoże też w przypadku rozszczepienia wargi i podniebienia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz