Artykuł sponsorowany

Chemia profesjonalna - czym się różni od zwykłej i kiedy ją stosować?

Chemia profesjonalna - czym się różni od zwykłej i kiedy ją stosować?

„Czystość przede wszystkim” – tak powinna brzmieć dewiza każdego lokalu usługowo-handlowego. Zadbane i  czyste pomieszczenia docenią pracownicy, ale i klienci, którzy są w tej kwestii wyjątkowo wymagający. I nic dziwnego – czyste blaty w restauracji czy podłogi w supermarkecie są niejako wizytówką dla biznesu. Ponadto dbanie o czystość, to również dbanie o zdrowie!

Chemia profesjonalna, a gospodarcza

Chemia do sprzątania jest obecna w życiu każdego człowieka, gdziekolwiek by się nie ruszył. Sprzątamy przy ich użyciu nasze domy, czyścimy dzięki nim powierzchnie w restauracjach, szpitalach, czy szkołach. Różnego rodzaju płyny do mycia podłóg, spraye do szyb i preparaty do sanitariów są niezbędne do tego, aby utrzymać różne powierzchnie w czystości, która jest kluczowa dla higieny. Jednak chemia gospodarcza, a profesjonalna to dwie różne strony tego samego medalu. Jedna z nich przeznaczona jest do użytku domowego i można je kupić w drogeriach oraz supermarketach, a drugą znajdziemy tylko w ofercie sklepów takich jak Dorchem, które specjalizują się w tego typu preparatach o specjalistycznym zastosowaniu.

Chemia profesjonalna stosowana jest wszędzie tam, gdzie przewija się dużo ludzi i konieczne jest dbanie o wyjątkową czystość. Środki przeznaczone do mycia powierzchni w szkołach, szpitalach czy lokalach gastronomicznych są więc dodatkowo wzbogacone o substancje dezynfekujące, dzięki czemu skutecznie walczą z bakteriami, wirusami oraz innymi mikroorganizmami. Dzięki temu przebywanie w takich pomieszczeniach jest bezpieczne dla zdrowia ludzi w nich przebywających.

Preparaty o specjalistycznym zastosowaniu

Chemia gospodarcza i profesjonalna to dwie osobne gałęzie tej samej branży zajmujące się czystością. Różnią się między sobą przede wszystkim stężeniem oraz substancją czynną. Preparaty profesjonalne przeznaczone do sprzątania pomieszczeń w budynkach użyteczności publicznej to zazwyczaj koncentraty. Oznacza to, że środki myjące i czynne są w dużym stężeniu. Dzięki temu można łatwo dostosować środek i jego moc do czyszczonej powierzchni – wystarczy rozrobić go z wodą w wybranych proporcjach. Stosowanie koncentratów jest dużo bardziej ekonomiczne, niż sprzątnie dużych lub mocno zabrudzonych powierzchni przy użyciu chemii gospodarczej. Jest ona dużo mniej skuteczna, z racji niższego stężenia substancji myjących, więc potrzeba by jej było znacznie więcej, niż w przypadku środków do rozcieńczania. Stosując koncentraty do uzyskania preparatu roboczego ważne jest stosowanie się do zaleceń producenta – zbyt duże może uszkodzić czyszczoną powierzchnię, a zbyt małe nie będzie efektywne.

Chemia profesjonalna zawiera również trochę inne składniki myjące, czyli tzw. substancje czynne, które mają być jak najbardziej skuteczne w usuwaniu brudu. Jest to podyktowane tym, że przy sprzątaniu obiektów użyteczności publicznej ważny jest czas – im szybciej i skuteczniej preparat działa, tym szybciej można skończyć sprzątanie. Tak, więc środki czynne zawarte w chemii profesjonalnej są bardziej agresywne, niż te znajdujące się w chemii gospodarczej. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz