Materiał Partnera

Certyfikaty znajomości języka niemieckiego

Certyfikaty znajomości języka niemieckiego

Olbrzymie zapotrzebowanie rynkowe na specjalistów władających językiem niemieckim, coraz szersze kontakty ekonomiczne, a także kulturowe i społeczne, pomiędzy Polską a Niemcami, powodują że coraz więcej osób uczęszcza na kursy językowe, które kończą się procesem egzaminacyjnym i wydaniem odpowiedniego certyfikatu.

Dlaczego warto starać się o certyfikaty potwierdzające znajomość języka niemieckiego?

Przede wszystkim certyfikaty wydawane po specjalnie przygotowanych egzaminach, potwierdzą one naszą wiedzę, i wskazują możliwości jej dalszego poszerzenia. Dzisiaj stanowią one bardzo ważny punkt w CV, obok którego nie przejdzie obojętnie żaden rekruter. Obecnie w metodologiach w działach HR, w celu optymalizowania procesów rekrutacyjnych, pierwszeństwo mają często osoby z udokumentowaną znajomością danego języka obcego. W przypadku znajomości niemieckiego, jest to szczególnie ważne, bo to właśnie ten język jest dzisiaj w Polsce najbardziej pożądany, m.in. w sektorze nowoczesnych usług IT i BPO, czy też w handlu, przemyśle i szeroko rozumianej logistyce.

Potwierdzenie znajomości języka niemieckiego, jest również ważne na rynkach austriackim, niemieckim, szwajcarskim, a także belgijskim, holenderskim, duńskim, czy skandynawskim, gdzie wielu właścicieli firm, prowadzi szeroko pojęte procesy biznesowe, właśnie w języku niemieckim. Certyfikaty są zatem szansą na dobrą prace poza granicami Polski, a także bramą ku studiowaniu na prestiżowych uczelniach w Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie, czy też Stuttgarcie. Zwolnieniem z przystępowania do językowego egzaminu wstępnego w kontekście uniwersyteckim (DSH, TestDaF), jest zatem posiadanie takich dokumentów, jak: Goethe-Zertifikat C2 czy Goethe-Zertifikat C1.

Ośrodki egzaminacyjne języka niemieckiego

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem procesu egzaminacyjnego znajomości języka niemieckiego, najlepiej, abyś udał się do jednego z ośrodków propagatora kultury niemieckiej w Polsce – mowa o GOETHE INSTITUTE, gdzie prowadzone są między innymi egzaminy:

  • GOETHE-ZERTIFIKAT A1,
  • GOETHE-ZERTIFIKAT A2,
  • GOETHE-ZERTIFIKAT B1,
  • GOETHE-ZERTIFIKAT B2,
  • GOETHE-ZERTIFIKAT C1,
  • GOETHE-ZERTIFIKAT C2.

Warto wybrać krakowską placówkę, do której rocznie zgłaszają się setki absolwentów różnych kierunków studiów, pracowników, chcących udokumentowania swoich kompetencji językowych, czy też osób emigrujących do Niemiec. Ze szczegółowym regulaminem, programem i ceną egzaminu, zapoznasz się na stronie www instytutu GOETHE.

Opracowanie:
Kraków, Rynek Główny 20
tel. 12 422 58 29
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz