Materiał Partnera

Cechy dobrej firmy transportowej

Cechy dobrej firmy transportowej

Jesteś początkującym przedsiębiorcą. Twoja branża wymaga współpracy z firmą transportową. I nie chodzi tylko o usługi na terenie kraju, ale o międzynarodowy przewóz ładunków. Nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia  z firmami transportowymi nie wiesz dokładnie, co jest najważniejsze w ich wyborze. Na masz zwrócić szczególną uwagę, by potem nie wpaść w kłopoty? Oto kilka podpowiedzi.

Co to w ogóle jest transport międzynarodowy?

Najprościej można by było powiedzieć, że transport międzynarodowy to przewóz towarów z jednego kraju do drugiego. Jednak nie jest to takie oczywiste. W związku z tym, że Polska należy do Unii Europejskiej przewóz ładunków w jej granicach nazywamy wewnątrzwspólnotowym, natomiast usługi świadczone poza jej granicami są uznawane za transport międzynarodowy. Jednak potocznie używa się tego pojęcia jako przemieszczenie  towarów między dwoma państwami. Usługami transportu potocznie rozumianego jako międzynarodowy, zajmuje się Paweł Woźniak A.J.P. ze Złotnika niedaleko Żor.

Przede wszystkim wiarygodność

Firmę transportową możesz znaleźć w Sieci lub z polecenia. Niezależnie, którą drogę obierzesz, koniecznie musisz sprawdzić kilka kwestii związanych z wybranym przedsiębiorstwem. Najistotniejsza jest wiarygodność. Sprawdź w rejestrze przedsiębiorców, czy firma się tam znajduje, następnie czy posiada licencję na wykonywanie usług, czy ma uprawnienia do przewożenia materiałów niebezpiecznych oraz ponadgabarytowych. Zwróć uwagę na posiadane referencje czy certyfikaty, które świadczą o jej rzetelności i profesjonalizmie. No i ubezpieczenie. Każda, porządna firma transportowa będzie gwarantowała ci ubezpieczenie twojego towaru. To bardzo ważne, tym bardziej, że zdarzają się na drogach różne sytuacje i warto zabezpieczyć się przez stratami, jakie możemy ponieść w wyniku uszkodzenia przewożonego ładunku.

Oferta dostosowana do twojej branży

Niezależnie czy to transport krajowy czy transport międzynarodowy, oferta jest kluczowa. Dokładnie się jej przyjrzyj. Dowiedz się w przewozie jakich towarów firma świadczy usługi i  jaką flotą pojazdów dysponuje.  Jeśli handlujesz żywnością, to ważne, by miała odpowiednie pojazdy chłodnicze. Gdy chcesz przewieźć jakieś substancje chemiczne, firma powinna mieć samochody przeznaczone do transportu materiałów niebezpiecznych oraz kierowców przeszkolonych w tym zakresie, posiadających odpowiednie dokumenty. Firma Paweł Woźniak A.J.P. wyposażona jest w specjalnie przystosowane pojazdy do transportu ciężarowego. Przewozi ładunki o wadze do 24 ton. Swojej ofercie posiada usługi związane z transportem krajowym i zagranicznym (Belgia, Niemcy i Holandia). Dba o to, by przewożone towary były odpowiednio zabezpieczone i nie uległy uszkodzeniu podczas jazdy. Doświadczeni kierowcy, dzięki swojemu profesjonalizmowi i umiejętnościom prowadzenia dużych pojazdów, bezpiecznie i szybko dowiozą ładunek na czas do miejsca jego przeznaczenia.

Opracowanie:
Złotnik 123A
tel. 731 485 215
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz