Materiał Partnera

Całoroczny dom z bali. Czy to możliwe?

Całoroczny dom z bali. Czy to możliwe?

Jeszcze kilkanaście lat temu drewniane domy kojarzone były z wakacjami, zabudowaniami działkowymi lub budynkami wiejskimi. Obecnie drewniane domy wybierane są coraz chętniej przez osoby, które pragną stworzyć swoje miejsce. Czy można mówić już o nowym trendzie i czy możliwe jest wybudowanie drewnianego domu z bali, który będzie służył domownikom przez cały rok?

Nowoczesne budownictwo – całoroczne domy z bali

Wiele firm świadczących swoje usługi z zakresu budownictwa proponuje swoim klientom rozwiązanie, jakim są całoroczne domy z bali. Nowoczesne technologie sprawiają, że tego typu budynki są w pełni funkcjonalne, podobnie jak wszystkie pozostałe obiekty mieszkalne na rynku. Ponadto tego typu rozwiązanie jest wybierane przez osoby, którym nie jest obca troska o środowisko naturalne. Okazuje się również, że domy z drewna mogą być bardzo oszczędne. Wspomniane już technologie dają możliwość stworzenia drewnianego domu niskoenergetycznego. Co więcej, drewniane domy stawia się znacznie szybciej i łatwiej niż tradycyjne budowle murowane. Czas budowy takiego budynku to zaledwie kilka miesięcy.

Korzyści wynikające z budowy domów drewnianych

Współczesne budownictwo jest bardzo rozwinięte, a stworzenie całorocznego domu z bali nie stanowi obecnie żadnego problemu. Co więcej, wielu specjalistów uważa, że jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż budowa domu murowanego. Dlaczego? Jak podkreśla pracownik firmy Stol Haus: Budowa domu drewnianego to przede wszystkim możliwość prowadzenia prac niezależnie od pory roku czy pogody. W odróżnieniu od budynków murowanych tak naprawdę wszelkie prace określane jako mokre zostały zredukowane do minimum, co jest największym plusem dotyczącym procesu konstrukcyjnego – dodaje. Kolejną zaletą konstrukcji drewnianych jest łatwość idealnego dopasowania ich do indywidualnych wymagań klientów. Możliwa jest realizacja niemal każdego projektu. Można obalić także często powtarzany mit, że domy drewniane to budynki niewielkich rozmiarów. Wystarczy do realizacji projektu wybrać wyspecjalizowaną firmę z doświadczeniem, która zbuduje zarówno niewielką „chatkę”, jak i okazałą willę. Plusem drewnianych konstrukcji jest także bardzo lekka waga, dzięki czemu nie jest konieczny montaż dodatkowych systemów, które utrzymałyby duże obciążenie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając całoroczny domek drewniany?

Wiele osób obawia się o wytrzymałość domków drewnianych oraz ich zabezpieczenie przeciwpożarowe. Przede wszystkim należy zauważyć, że wykorzystywane przez profesjonalne firmy surowce są elementami wysokiej jakości. Oczywiście konieczna jest ich regularna impregnacja, ale nie ma obawy o to, że będą one nietrwałe. Ochrona przeciwpożarowa wynika natomiast ze specyfiki wykonywanych w domu instalacji. Zdecydowanie lepiej powierzyć budowę drewnianego domu specjalistom, którzy wykonają prace poprawnie, z zachowaniem wszelkich norm i środków ostrożności. Jak wybrać odpowiedniego wykonawcę? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na:

  • niezbędne pozwolenia oraz kwalifikacje,
  • doświadczenie,
  • zakres materiałów, z których wykonywane są projekty.

Nie bez znaczenia mogą okazać się także opinie poprzednich klientów, które nierzadko stanowią jeden z kluczowych elementów, dzięki którym zostanie podjęta decyzja o budowie całorocznego domu z bali.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz