Materiał Partnera

Bramy garażowe i przemysłowe – rodzaje i specyfika

Bramy garażowe i przemysłowe – rodzaje i specyfika

Bez względu na to, czy chodzi o dom czy własną firmę jedną z najważniejszych kwestii jest bez wątpienia zapewnienie bezpieczeństwa, dającego poczucie komfortu podczas nieobecności właściciela lub w momencie zagrożenia. Solidna brama garażowa czy przemysłowa to element wyposażenia, który niezaprzeczalnie przyczynia się do zwiększenia ochrony posiadanego mienia zabezpieczając je przez nieproszonymi gośćmi. Czym charakteryzują się bramy montowane w domowych i przemysłowych warunkach?

Garaż pod ochroną

Decydując się na budowę własnego domu w planach przeważnie pojawia się miejsce, które docelowo ma zostać przeznaczone na garaż. Jak wiadomo, oprócz samochodu, zazwyczaj to pomieszczenie stanowiące skład nieużywanych w domu rzeczy, mebli, niepotrzebnych urządzeń ale także kosztownych narzędzi lub zimowego czy letniego sprzętu, które nie służą nam tylko przez jeden sezon. Wówczas konieczne jest mocne i solidne zabezpieczenie tego, co znajduje się w garażu. Mowa tu oczywiście o bramie garażowej. Wśród nich wyróżnić można unowocześnione pod względem technologicznym rozwiązania: rolowane i segmentowe. Do niedawna brama garażowa kojarzona była z tą otwieraną ręcznie, przede wszystkim uchylnie. Jak mówią specjaliści z Trapezu, współcześnie to zaawansowane pod względem funkcjonowania i automatycznego sterowania, wyposażone w dodatkowe napędy urządzenia, których komfort użytkowania znacznie wzrósł. Główną zaletą ramy segmentowej jest oszczędność miejsca, zarówno na zewnątrz jak i w środku pomieszczenia. Dlatego montuje się ją w przypadku krótkiego podjazdu, a nawet gdy garaż znajduje się w bliskiej odległości od ulicy bądź chodnika. Taka brama może być otwierana w górę, ewentualnie na boki. Składa się z kilku połączonych ze sobą paneli o grubości 42, lub nawet 67 mm, wypełnionych pianką ograniczającą hałas i zimno. Takie bramy zapewniają doskonałą izolację termiczną, co jest szczególnie istotne, jeżeli znajdują się w bryle budynku mieszkalnego.

Przemysłowe zastosowanie

Brama przemysłowa oferowana przez Trapez, używana jest nie tylko w dużych zakładach produkcyjnych, halach magazynowych, ale także w przypadku techniki przeładunkowej, zbiorczych garaży czy serwisów i myjni samochodowych. W zależności od obiektu przemysłowego bramy można podzielić na:

Segmentowe – otwierają się pionowo pozostawiając wolne pole w środku i na zewnątrz, ograniczają utratę ciepła, wykonane zazwyczaj ze stali, aluminium lub połączenia tych dwóch materiałów. Cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa i estetycznym wyglądem

Rolowane – komponentowa konstrukcja sprawia, że są ekonomiczne i wytrzymałe. Po jej otwarciu nad nadprożem tworzy się  zwój, co zapewnia pełne wykorzystanie powierzchni użytkowej hali produkcyjnej lub magazynowej. Sprężyny naciągowe umożliwiają szybsze i lżejsze otwieranie bramy. Wyposażone w haki przeciwwiatrowe na pancerzu bramy chronią dodatkowo tworzą barierę nie do przejścia dla włamywacza

Rampy i domki przeładunkowe – wysokiej jakości materiały świadczą o wytrzymałości ramp, narażonych na ciągłą eksploatację. Zaprojektowana tak by niwelować różnicę wysokości pomiędzy samochodem ciężarowym a platformą. Domki przeładunkowe to z kolei idealne rozwiązanie w przypadku, gdy nie ma możliwości montażu rampy. Ustawione przez halą dają pełne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Sprawdzą się podczas dostarczania produktów wrażliwych na temperaturę. 

Opracowanie:
Biała Podlaska, Sitnicka 137
tel. 83 342 12 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz