Materiał Partnera

Biurowe urządzenia do druku i kserowania

Biurowe urządzenia do druku i kserowania

Mimo postępującej cyfryzacji i digitalizacji, a może w zasadzie w związku z nimi, wyposażenie każdego biura w urządzenia do drukowania i kserowania to podstawa. Wiele dokumentów przesyłanych jest drogą elektroniczną, ale część z nich wymaga wydrukowania, inne zeskanowania i przesłania dalej lub skopiowania i zachowania w archiwum. Drukarki, kserokopiarki oraz łączące w sobie wiele możliwości urządzenia wielofunkcyjne nie przestają być potrzebne.

Drukarki i kopiarki

Drukarka jest prawdopodobnie pierwszym urządzeniem – po komputerze – na liście wyposażenia każdego biura. Aktualnie najlepsze rozwiązanie, zapewniające wysoką efektywność pracy, to drukarki laserowe. Zapewniają szybką i bezawaryjną pracę przez długi czas. Obieg dokumentów wymaga także ich kopiowania, archiwizowania w postaci papierowej. Dlatego drugim niezbędnym urządzeniem w każdym biurze jest kserokopiarka. Są miejsca, firmy, czy działy, gdzie urządzenia te pracują w zasadzie nieprzerwanie. Dlatego decydując się na zakup kserokopiarki, z pewnością musimy zwrócić uwagę na jej wydajność. Musi to być urządzenie wytrzymałe, zapewniające bezawaryjne działanie. Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na pytanie: z dokumentami w jakim formacie pracujemy najczęściej, czy są one w większości kolorowe, czy może tylko czarno-białe. I do naszych potrzeb dobrać odpowiedni sprzęt.

Kolor i monochromat

Dzisiejsze drukarki i kserokopiarki najczęściej umożliwiają druk kolorowy, jednak jeżeli biuro nie potrzebuje takiej funkcji, oczywiście bez problemu na rynku można znaleźć urządzenia monochromatyczne.

Jako przykład ciekawego urządzenia monochromatycznego może posłużyć niezawodna kserokopiarka z serii Ricoh MP 2014. Drukuje ona z prędkością 20 stron na minutę. Modele monochromatyczne zaprojektowane są tak, aby zapewniać maksymalną wydajność w wymagających środowiskach biurowych, a jednocześnie dostarczać profesjonalnie wyglądające dokumenty. – mówi ekspert z firmy Profixer, działającej w Stalowej Woli.

Urządzenia wielofunkcyjne

W miejscach, gdzie znaczącą rolę odgrywa zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni, bez wątpienia sprawdzą się urządzenia wielofunkcyjne, łączące w sobie funkcje: drukowania, kopiowania, skanowania i faksu. Zwane potocznie „kombajnami” są niezastąpione w pracy sekretariatów, które zwykle nie należą do miejsc nazbyt przestronnych, a przy tym pełnią często funkcję reprezentacyjną. Dzięki zastąpieniu kilku urządzeń jednym zyskujemy większe uporządkowanie przestrzeni, unikamy plątaniny kabli. Poza tym  korzystanie ze wszystkich funkcji urządzenia wielofunkcyjnego jest łatwe, dzięki jednolitej filozofii ich obsługi.  Urządzenia all-in-one sprawdzą się również w pracy kilkuosobowych zespołów. Z powodzeniem wykorzystywane są w zapleczu administracyjnym dużych firm i korporacji, tzw. back office.

Podsumowując, jeżeli do naszej firmy potrzebujemy urządzeń pełniących funkcje drukowania i kopiowania, które pozwolą nam także zeskanować i przefaksować dokumenty, być może warto, zamiast zakupu kilku urządzeń, zainwestować w urządzenie all-in-one. Niewielkie, kompaktowe drukarki i kopiarki biurkowe, przydadzą się w mniejszych firmach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz