Materiał Partnera

Bezpieczny transport autokarowy i busowy

Bezpieczny transport autokarowy i busowy

Przewoźnicy transportu osób muszą przestrzegać bardzo restrykcyjnych norm bezpieczeństwa dotyczących jazdy oraz sprawności technicznej pojazdów. Podobnie jest z wymaganiami związanymi z wykonywaniem zawodu kierowcy. Przed podjęciem współpracy warto dokładnie sprawdzić certyfikaty firmy transportowej, a także zapoznać się z opiniami klientów między innymi w Internecie. Warto wiedzieć, że wszystkie przeglądy techniczne są unormowane przez Kodeks drogowy: Ustawa Prawo o ruchu drogowym.

Częstotliwość badań autokarów

Warto wiedzieć, że najlepsze firmy przewozowe takie jak Busik Bogdan Buczek, jako najważniejszy punkt swojego funkcjonowania przyjęły bezpieczeństwo pasażerów. To właśnie ono powoduje, że tego typu podmioty wdrażają w swoje struktury profesjonalne techniki związane z zapewnieniem jak najwyższych jakościowo usług. Bardzo ważne są okresowe przeglądy techniczne pojazdów – autokarów, autobusów, busów oraz mikrobusów. Najlepsze firmy dokonują tego wiele razy pomiędzy obowiązkowymi badaniami, aby mieć pewność, że zdrowiu i życiu pasażerów nie będzie zagrażało żadne niebezpieczeństwo – przegląd techniczny odbywa się nawet kilkanaście razy w roku! Warto wiedzieć, że w przypadku wycieczek szkolnych organizator zawsze zawiadamia policję, która również dokonuje przeglądu i sprawdzenia kierowcy, a w przypadku wyjazdów międzynarodowych przegląd techniczny jest wykonywany każdorazowo w profesjonalnym warsztacie mechaniki pojazdów. Istotnym aspektem jest również to, że dobre firmy przewozowe zatrudniają mechaników oraz kierowców z szeroką wiedzą techniczną. To oni dokonują badania stanu technicznego przed każdym wykorzystaniem danego pojazdu.

Oględziny autokaru i busa

Przed wykorzystaniem pojazdów takich jak autokar czy bus, należy dokonać odpowiedniego przeglądu technicznego wszystkich zespołów i podzespołów zewnętrznych, a także samego wnętrza. Przegląd techniczny uwzględnia oględziny nadwozia autobusu czy busa, kontrolę układu hamulcowego, a także sprawdzenia hamulców, zacisków i zawieszenia. Kolejnym etapem jest sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania pneumatyki, elektroniki oraz hydrauliki pojazdu. Etapem końcowym jest sprawdzenie stanu płynów eksploatacyjnych oraz oględziny wewnętrzne: sprawdzenie stabilności pasów bezpieczeństwa oraz bezpieczników drzwi – rygli. Kompleksowy przegląd techniczny jest wymagany zarówno w przypadku wynajmu autokarów, jak i busów. Przed rozpoczęciem współpracy warto również dowiedzieć się od przewoźnika, jakie marki pojazdów posiada w swojej flocie i jak dużą liczbą autobusów oraz busów może się poszczycić. Duża flota oznacza stałą współpracę z warsztatami autokarowymi.

Opracowanie:
Warszawa, Kijowska 11 lok. 69
tel. 665 080 100
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz