Materiał Partnera

Bezpieczeństwo podczas pracy i transportu

Bezpieczeństwo podczas pracy i transportu

Poszczególne zawody wymagają zapewnienia ochrony w określonym zakresie. Niezbędne są do tego artykuły z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Należy do nich m.in. odzież robocza – dzięki rozbudowanej ofercie renomowanych sklepów z tego typu produktami, można ją spersonalizować za pomocą nadruku i haftu komputerowego. Co jeszcze wchodzi w skład specjalistycznych artykułów BHP?

Wyjątkowa odzież robocza

Ubranie przeznaczone do pracy w specjalnych warunkach musi charakteryzować przede wszystkim trwałość. Zastępuje ono odzież pracownika wtedy, gdy podczas wykonywania działań wchodzących w zakres jego kompetencji może on silnie ubrudzić się różnego rodzaju substancjami, które nie są jednak szkodliwe dla zdrowia. Odzież robocza wysokiej jakości jest też wymagana wtedy, gdy realizowanie powierzonych zadań może spowodować przyspieszone niszczenie ubrań. Restrykcyjne przepisy BHP zawarte w Kodeksie pracy w sposób czytelny określają wymogi co do użytkowania odzieży roboczej. Wysokiej klasy artykuły tego typu posiada w swojej bogatej ofercie firma Behapex, którą prowadzi Krzysztof Dombek. Jest to jeden z niewielu sklepów umożliwiający klientowi wykonanie nadruku i haftu komputerowego na zamówionej odzieży roboczej. Dzięki temu ubrania pracownicze charakteryzuje nie tylko wysoka jakość, wytrzymałość na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne, ale też pełna personalizacja. Umieszczenie na stroju logo firmy lub np. informacji o stanowisku, jakie zajmuje dany pracownik, to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa.

Kompleksowe zabezpieczenie

Transportowanie ładunków szczególnego przeznaczenia nie jest proste i musi być odpowiednio zabezpieczone. Dobre sklepy z artykułami BHP mają też w swojej ofercie specjalne pasy transportowe, dzięki którym można z powodzeniem przewozić różnego rodzaju materiały w pełni bezpiecznie. Warto sprawdzić ich zgodność z europejską normą EN 12195-2 – tylko atestowane produkty są w stanie zapewnić maksymalną wytrzymałość. Oferowane przez renomowane sklepy pasy transportowe są trwałe i wykonane tak, by nie rozrywały się i nie luzowały. W zachowaniu pełnego bezpieczeństwa podczas transportu pomagają też zawiesia. Charakteryzuje je bardzo mały ciężar własny i jednocześnie duża nośność, dlatego wykorzystuje się je np. w pracach przeładunkowych. Przy dużym kącie nachylenia przewożonego ładunku, jego śliskiej powierzchni i sporych gabarytach warto zdecydować się na zawiesia wężowe, umożliwiające zastosowanie podwójnego obwiązania. Kupno artykułów BHP powinno być przemyślane – należy zdecydować się na ofertę renomowanego sklepu, który posiada jedynie atestowane produkty i gwarantuje ich wysoką jakość.

Opracowanie:
Ostrzeszów, Przemysłowa 2
tel. 601 095 926
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz