Materiał Partnera

Beton w architekturze miejskiej – praktyczny i estetyczny

Beton w architekturze miejskiej – praktyczny i estetyczny

Beton kojarzy Wam się z ciężkim, nieetycznym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim do budowy domu i produkcji ogrodzeń? Nic bardziej mylnego. Rozejrzyjcie się wokół i zwróćcie uwagę na to, że beton dominuje w architekturze miejskiej, a stworzone z niego elementy są  nie tylko ładne, ale też i funkcjonalne. A o to i dowody, że mamy rację!

Usiądź i podziwiaj miasto!

Beton to materiał najczęściej wykorzystywany jest to produkcji ławek, które stawiane są w miejscach publicznych. Firma INVESTIM S.A., producent architektury miejskiej,  ma w swojej ofercie wiele modeli, które idealnie sprawdzają się przy miejskich chodnikach, w parkach, skwerach i na placach zabaw. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu – działają na rynku od 1990 roku – są w stanie spełnić oczekiwania mieszkańców miast, dając im nie tylko estetyczne, ale i praktyczne rozwiązania. Standardowo proponują ławki bez oparcia, które sprzyjają krótkim odpoczynkom i  pozwalają złapać oddech. Dobrze sprawdzają się także na przystankach autobusowych i tramwajowych. W parkach i innych strefach relaksu częściej wykorzystuje się ławki z oparciem, dzięki którym spacerowicze mogą wygodnie się rozsiąść i chłonąć piękno natury. Ciekawym rozwiązaniem są również ławki montowane wokół drzew – można je spotkać na rynkach w centrum miasta oraz dziedzińcach. Dają dużo miejsce do siedzenia, nie zajmując przy tym zbyt wiele przestrzeni miejskiej. Investim beton łączy najczęściej z drewnianymi listwami. Wykorzystuje do ich produkcji olchę, którą cechuje elastyczność i trwałość. Warto dodać, że drewniane elementy pokrywane są przyjazną dla środowiska lakierobejcą, co chroni je przed zadrapaniami i zarysowaniami.

Gdy budzi się wiosna

Nadchodzi wiosna, a w mieście nagle zaczyna tętnić życie! A teraz zastanówcie się, jak Wasza miejscowość wyglądałaby bez drzew, trawników i posadzonych kwiatów… Straciłaby swój blask, prawda? Wiedzą o tym gospodarze miast, dlatego tak dbają o zielone dekoracje. Tak się składa, że kwiaty idealnie prezentują się w masywnych, betonowych donicach. Są one dostępne w ofercie INVESTIM S.A. Ich wygląd zależy od pomysłu zamawiającego.

Czysta i zadbana okolica

Cieszymy się, że mieszkańcy miast coraz bardziej zwracają uwagę na czystość w miejscach publicznych. Nie zaśmiecają trawników, nie rzucają petów na chodniki i sprzątają po swoich psach. W dużej mierze stało się tak dzięki inwestycji w większą liczbę śmietników. Wielką popularnością cieszą się kosze betonowe. Są estetyczne, praktyczne i – co najważniejsze – odporne na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Z pewnością zniechęcają wandali do ich niszczenia.

Uwaga, kierowco!

Zdarzało Wam się wyjechać poza linię parkingu? Na szczęście coraz częściej stawiane są betonowe słupki, które wydzielają miejsca parkingowe. Pamiętajcie jednak, że nawet i tak małe elementy muszą się dobrze prezentować w przestrzeni publicznej. Wielu producentów daje możliwość dobarwiania betonu w kolorze brązowym, czerwonym, żółtym  czy czarnym. Dodatkowo słupki mogą być wyposażone w specjalne uchwyty do mocowania łańcuchów. Służą wówczas do zabezpieczenia chodników przed wjazdem samochodów. Są również ustawiane wzdłuż parkowych alejek.

Opracowanie:
Łajski, Suwalna 5a
tel. 22 774 01 44
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz