Artykuł sponsorowany

Beton towarowy – jakie są jego właściwości i zastosowania?

Beton towarowy – jakie są jego właściwości i zastosowania?

Czy wiesz, że historia betonu jest zadziwiająco długa? Sięga ona bowiem ponad 9000 lat wstecz. Tak imponująca tradycja świadczy o tym, że ludzie od wieków wykorzystywali beton do wykonywania fundamentów i ścian, tworzenia kopuł czy – nawet – całych konstrukcji betonowych. Przeczytaj, jakie właściwości betonu sprawiają, że bez tego materiału niemal niemożliwe byłoby postawienie budynków.

Kilka słów o betonie – właściwości

Cement, kruszywo i woda – to trzy główne składniki, dzięki którym uzyskuje się niezwykle trwały materiał budowlany, jakim jest beton towarowy. Swoje właściwości zawdzięcza on w dużej mierze procesowi, jakim jest hydratacja cementu. Warto zaznaczyć, że zachodzi on w momencie połączenia cementu z wodą. Wówczas powstają różne produkty reakcji, jednak, aby tak się stało, bardzo ważne jest użycie odpowiednich proporcji składników – woda powinna stanowić około 20-25% masy cementu. Jakie cechy zatem posiada beton? Przede wszystkim są to: uniwersalność zastosowania, wodoodporność i  wysoka trwałość materiału.

Samodzielne wytwarzanie betonu – czy to dobry pomysł?

Ze względu na to, że wytworzenie betonu nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem, wiele osób zastanawia się, czy warto zrobić to samodzielnie. Mimo, że opcja ta wydaje się korzystna i tańsza – tak naprawdę niesie ze sobą ogromne ryzyko i jest nierentowna. Przede wszystkim warto mieć świadomość, że uzyskany w ten sposób  materiał budowlany nigdy nie będzie posiadał tak korzystnych parametrów, jak ten zamówiony w profesjonalnej firmie. Czy warto zatem  narażać całą konstrukcję budynku? Beton wytwarzany w betoniarce w może być bowiem niewystarczająco wytrzymały i trwały, co w przyszłości może skutkować szybszą eksploatacją obiektów.

Gdzie można zamówić wysokiej jakości beton towarowy?

Wysokiej jakości beton towarowy wytwarzany jest w profesjonalnych betoniarniach – takich jak przedsiębiorstwo Jar, znajdujące się w Kielnarowej. Zamawiając materiał budowlany w tym miejscu można mieć pewność, że proporcje składników zostały idealnie dobrane, a jakość produktu jest bardzo wysoka. Warto nadmienić, że jego produkcja odbywa się na skomputeryzowanym węźle betoniarskim, a wszystko odbywa się zgodnie z polską normą PN-EN 206-1. Dodatkowo, gotowy beton dowożony jest na miejsce – do klienta. Zatem wybór tego rozwiązania ma liczne zalety:

  • wygoda,
  • oszczędność czasu,
  • mniejsze koszty niż w przypadku prób samodzielnego wytworzenia betonu,
  • pewny i sprawdzony skład – w przypadku automatycznego dozowania pomyłka jest wręcz niemożliwa,
  • ciągle monitorowana jakość materiału budowlanego.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz