Artykuł sponsorowany

Badanie EKG w Przychodni Lekarskiej Sanatio

Badanie EKG w Przychodni Lekarskiej Sanatio

Jednym z najpopularniejszych badań, które wykonuje się, aby zdiagnozować choroby mięśnia sercowego, jest EKG. Badanie to jest bezbolesne oraz bezinwazyjne. A możemy je wykonać na przykład w Przychodni Lekarskiej Sanatio w Wijewie. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o takim badaniu. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Miłej lektury!

Na czym polega EKG?              

Badanie EKG wykonywane jest za pomocą elektrokardiografu. Jest to urządzenie, które rejestruje elektryczną czynność mięśnia sercowego. A jest to możliwe dzięki specjalnym elektrodom umieszczanym na ciele pacjenta (na klatce piersiowej oraz kończynach). Elektrody gromadzą informacje dotyczące elektrycznej pracy serca oraz przesyłają je do aparatu EKG. Urządzenie zapisuje wynik na papierze i tworzy w ten sposób krzywą EKG. I tak jak wspomnieliśmy na początku, takie badanie możemy wykonać w Przychodni Lekarskiej Sanatio w Wijewie. W tym miejscu możemy liczyć na profesjonalną opiekę medyczną i badania przeprowadzone w komfortowej i miłej atmosferze.

Po co wykonuje się badanie EKG?

Badanie wykonywane za pomocą elektrokardiografu wykonuje się w określonych przypadkach, np. u osób chorujących na choroby układu sercowo-naczyniowego bądź u pacjentów, u których istnieje podejrzenie miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca oraz zaburzeń rytmu serca. Badanie powinny wykonać na pewno osoby, które odczuwają bóle w klatce piersiowej, zawroty głowy, duszności bądź u których pojawiają się zasłabnięcia, kołatanie serca czy nadciśnienie tętnicze. I choć EKG służy do diagnostyki chorób serca, to także każda zdrowa osoba po 40-stce powinna wykonać takie badanie w ramach kontroli. Dzięki badaniu EKG można wykryć pewne zmiany w układzie krążenia, które mogą przebiegać bezobjawowo.   

Jak przygotować się do badania EKG?

Badanie EKG jest nieinwazyjne oraz bezpieczne. Dlatego też nie ma szczegółowych wytycznych dotyczących przygotowań. Co więcej, wykonywane jest nawet także u pacjentów z wszczepionym rozrusznikiem serca. Warto jednak pamiętać, aby lepiej unikać intensywnych ćwiczeń oraz nie spożywać alkoholu dzień przed badaniem. Przed rozpoczęciem badania należy się odprężyć oraz uspokoić oddech. Pacjent powinien także poinformować lekarza, czy przyjmuje jakieś leki oraz na jakie inne choroby cierpimy. Warto również dodać, że gdy osoba badana ma gęste owłosienie na klatce piersiowej, to przed badaniem należy je usunąć, aby ułatwić przyklejenie elektrod.                                 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz