Artykuł sponsorowany

Badania parametrów jakościowych paliw, tylko z laboratorium Elpolab

Badania parametrów jakościowych paliw, tylko z laboratorium Elpolab

Różnego rodzaju paliwa wykorzystywane są m.in. do pozyskiwania ciepła, czy energii. Jednak ze względu na środowisko, ale również poziom ich wydajności i inne cechy fizyczne i chemiczne, koniecznie jest przeprowadzanie regularnych badań ich parametrów jakościowych. Istotne jest ich zrealizowanie z dużą dokładnością, więc najlepiej postawić na profesjonalne i doświadczone laboratorium, takie jak Elpolab.

Czemu badanie paliwa jest takie ważne?

Sprawdzić parametry jakościowe paliw może jedynie odpowiednio przygotowane do tego laboratorium. Badania mogą obejmować m.in. węgiel kamienny, biopaliwa stałe, stałe paliwa wtórne czy olej opałowy. W ten sposób możemy uzyskać szereg informacji dotyczący toksyczności, czystości, czy wydajności danego paliwa, czy surowca. Ma to ogromne znaczenie w kwestii jego wykorzystania rynkowego. Badania laboratoryjne pozwalają na szczegółowe sprawdzenie składu, ustalenie poszczególnych parametrów. W przypadku paliw kopalnych można ocenić jakość np. nowo znalezionego złoża, w przypadku z kolei paliw, które są wytwarzane przez człowieka, takie testy pozwalają sprawdzić jakość i przydatność nowego produktu. W związku z tym naukowcy muszą w ścisły sposób współpracować również z branżą energetyczną.

Warto powierzyć to zadanie specjalistom

Kontrola chemiczna paliwa powinna być bardzo drobiazgowa, a prowadzone analizy dopasowane do potrzeb konkretnego produktu. Specjalista z firmy Elpolab zaznacza:

Wyróżniamy różne rodzaje paliw, jednak, aby mogły one znaleźć miejsce na rynku, muszą przejść szereg badań, które sprawdzą poziom ich wydajności oraz m.in. toksyczności. Tym właśnie zajmuje się nasze laboratorium, które przyjmuje zlecenia zarówno jednorazowe, jak i stałe, jednak większość tych, które prowadzimy to badania akredytowane.

Jeśli więc potrzebujemy sprawdzić chemiczną jakość konkretnego paliwa, powinniśmy zgłosić się do renomowanego i najlepszego laboratorium, które się tym zajmuje.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz