Artykuł sponsorowany

Awaryjne otwieranie samochodu. Etapy postępowania

Awaryjne otwieranie samochodu. Etapy postępowania

Zatrzaśnięcie kluczyków w aucie – komu się nie przytrafiło? Zgubiony kluczyk? A może rozładowany akumulator w samochodzie, który uniemożliwia, dostanie się do wnętrza pojazdu? Takie sytuacje zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach i najczęściej wtedy, gdy auto jest potrzebne „już teraz”. Nic dziwnego, że właściciela ogarnia złość i bezradność. Z pomocą przychodzi awaryjne otwieranie samochodu. Sprawdź, na czym to polega.

Awaryjne otwieranie samochodu – co warto wiedzieć?

Każdy samochód ma indywidualnie przypisany kluczyk. Najczęściej są to dwa modele – główny i zapasowy. Tylko one umożliwiają otwarcie pojazdu i poruszanie się nim. Z uwagi na fakt, iż auta są wyposażone w unikalne zamki, żaden inny model nie umożliwia przedostania się do środka. Stąd też, w sytuacji, gdy w jego wnętrzu zostaną zatrzaśnięte kluczyki bądź też właściciel je zgubi, konieczne jest skorzystanie z usługi awaryjnego otwierania samochodu. Warto jednak wiedzieć, że osoby, które chcą skorzystać z tej opcji, muszą okazać specjaliście dokument potwierdzający tożsamość i fakt, że są właścicielami pojazdu.

Samo dostanie się do wnętrza, może się odbyć dwoma sposobami – przy użyciu narzędzi ślusarskich lub poduszki hydraulicznej i przyssawki. Zarówno jedna, jak i druga metoda są bezpieczne pod warunkiem, że są wykonywane przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Do pierwszej z nich są wykorzystywane narzędzia ślusarskie, które nie uszkadzają zamka czy karoserii.

Jeśli chodzi o drugi sposób, to może on doprowadzić do uszkodzeń. Za pomocą przyssawki, drzwi są delikatnie odciągane od samochodu do momentu umożliwiającego włożenie poduszki hydraulicznej. Jej pompowanie pozwala rozszczelnić samochód, a następnie za pomocą haczyka otworzyć zamek od środka.

Dlaczego warto korzystać z pomocy specjalistów?

Awaryjne otwieranie auta przez specjalistów nie jest metodą kosztowną, aczkolwiek w zależności od modelu auta, może wymagać wydania nawet kilkuset złotych.

– Zdecydowanie nie należy decydować się na jeden z częściej wykonywanych kroków – wybicie szyby – wyjaśnia ekspert z Centrum Pomocy Drogowej AUTO CZOK.


Zakup nowej szyby wraz z wymianą i ewentualną naprawą towarzyszących usterek jest znacznie droższy niż skorzystanie z pomocy specjalisty.
 Warto również pamiętać, że nowe pojazdy są wyposażone w szereg zabezpieczeń, których uszkodzenie może doprowadzić nie tylko do problemów z dalszą eksploatacją, ale przede wszystkim wygenerować dodatkowe koszty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz