Materiał Partnera

Atrakcyjne kursy języka francuskiego dla dzieci i dorosłych

Atrakcyjne kursy języka francuskiego dla dzieci i dorosłych

Standardowa nauka języka obcego zazwyczaj kojarzy się słuchaczom z koniecznością, a nie z pasjonującą możliwością pogłębiania swojej wiedzy. Kursy oferowane przez Alliance Française są jednak niezwykle atrakcyjną alternatywą, która przewiduje nie tylko efektywną naukę języka francuskiego, ale też sporo interesujących korzyści. Jakich dokładnie i kto może wziąć udział w tego typu kursach?

Dla dzieci i dorosłych

Ograniczenia wiekowe przestały już być barierą w kontekście skutecznego nauczania. Zarówno najmłodsi, jak i ci starsi słuchacze bywają nierzadko bardzo wymagający, dlatego lektorzy prowadzący zajęcia powinni być też doskonałymi pedagogami. Doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów znajdziemy w Alliance Française – skutecznie uczą oni języka francuskiego słuchaczy w każdym wieku. Efektywna nauka poprzez zainteresowanie dzieci i dorosłych to niewątpliwy atut, który zaoferować są nam w stanie jedynie najlepsze szkoły językowe. Alliance Française to doskonałe miejsce dla uczniów przygotowujących się do matury czy egzaminów gimnazjalnych. Dzięki wykwalifikowanym lektorom kursy realizowane są zgodnie z podstawą programową wymaganą do uzyskania pozytywnej oceny na wszelkiego rodzaju testach. Co więcej, nauka w Alliance Française to również spora szansa na uzyskanie bardzo dobrych wyników, które mogą być w przyszłości niezbędne do otrzymania atrakcyjnego stanowiska. Osoby uczęszczające na kursy języka francuskiego w Alliance Française są w stanie osiągnąć satysfakcjonujący jego poziom, tak by móc otrzymać ustanowione przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej międzynarodowe certyfikaty DELF/DALF.

Wiele korzyści

Nauka w Alliance Française to również szereg profitów związanych nie tylko z lepszą znajomością języka francuskiego, ale też możliwością poznawania tamtejszej kultury. Dni Kultury Francuskiej to bardzo ciekawe wydarzenie kulturalne, do którego dostęp otrzymuje każdy słuchacz biorący udział w specjalistycznym kursie języka francuskiego organizowanym przez Alliance Française. Dzięki temu łatwiej można poznać zwyczaje i tradycje Francuzów, a także sprawdzić znajomość języka w praktyce. Miłośników sztuki filmowej z pewnością zainteresuje klub dyskusyjny, znany też pod francuską nazwą ciné club. Kulturę i sztukę przedstawia również Festiwal Frankofonii, którego program obejmuje szereg koncertów, pokazów, przedstawień, konferencji i spotkań literackich. Dostęp do tych wydarzeń możliwy jest właśnie dzięki odbywaniu kursów w Alliance Française. Okazuje się więc, że nauka języka francuskiego nie musi ograniczać się jedynie do konwencjonalnych metod. Proponowane przez Alliance Française kursy obejmują również niezwykle interesujące wydarzenia kulturalne przybliżające kursantom Francję.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz