Materiał Partnera

Dlaczego nauka języka angielskiego jest tak ważna?

Dlaczego nauka języka angielskiego jest tak ważna?

Znajomość języków to potęga. Większość rodziców wpaja swoim dzieciom, że należy pilnie zgłębiać tajniki angielskiego, niemieckiego i innych obcych języków, by w przyszłości zdobyć dobry zawód. Płynna komunikacja z obcokrajowcami otwiera wiele drzwi i sprawia, że życie staje się łatwiejsze, ciekawsze i bogatsze. Dlaczego to właśnie język angielski jest numerem jeden na liście? Czy sytuacja ma się zmienić w najbliższym czasie?

Obecnie prawie wszystkie dzieci uczą się angielskiego w szkołach. Niektóre maluchy rozpoczynają edukację już w przedszkolu, by w podstawówce znać podstawowe słówka i zwroty. Już  od dawna granice Polski otworzyły się na zachód, to właśnie angielski stał się numerem jeden. Większość licealistów zdaje z niego egzamin maturalny, zatem ich wiedza jest przynajmniej na poziomie B1 – czyli średnio zaawansowanym.

Uniwersalny język

Język angielski jest uznawany za najbardziej uniwersalny. Jest najczęściej stosowany w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Aż 47% mieszkańców wszystkich państw członkowskich posługuje się angielskim jako językiem urzędowym lub dodatkowym. Na drugim miejscu jest język niemiecki, którym posługuje się już tylko 33% obywateli Unii.

Choć znajomość angielskiego jest na różnym poziomie w zależności od kraju, możemy spokojnie założyć, że gdziekolwiek byśmy się nie udali, będziemy mogli porozumieć się z jego użyciem.

Szeroki dostęp do treści źródłowych

Znając język angielski, możesz czytać wiele kultowych dzieł literackich w oryginale. Masz też szerszy dostęp do różnej maści poradników, unikatowych publikacji, podręczników z różnych dziedzin. Możesz szybciej rozwijać się w interesujących cię branżach, korzystając z wiedzy w Internecie. Wiele wartościowych tutoriali jest właśnie w języku angielskim. Jego znajomość sprawia, że możesz wyprzedzić innych w poszukiwaniu nowych informacji.

Większe możliwości na rynku pracy

Nauka języków obcych jest konieczna, jeśli zależy ci na zdobyciu dobrze płatnej pracy. W związku z tym nauka języka angielskiego jest bardzo ważna. Znajomości tego języka wymaga większość pracodawców. Jak przypomina ekspert szkoły językowej Archibald, na wielu stanowiskach niezbędny jest kontakt z zagranicznymi kontrahentami, klientami i współpracownikami a nawet członkami zarządu.

Nic dziwnego, że to właśnie kursy języka angielskiego cieszą się największą popularnością, mimo znacznego wzrostu zainteresowania nauką francuskiego, ukraińskiego, a nawet japońskiego. Znając podstawowe słówka angielskie, łatwiej rozpocząć naukę dodatkowych języków zachodniogermańskich i nie tylko.

Opracowanie:
Warszawa, Bagno 2
tel. 22 828 76 76
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz