Materiał Partnera

Aranżacja okien – najpopularniejsze typy rolet i żaluzji

Aranżacja okien – najpopularniejsze typy rolet i żaluzji
Właściwa aranżacja okien to konieczność wyboru pomiędzy roletami a żaluzjami. Przez renomowanych dystrybutorów proponowane są one w różnych wariantach, co pozwala doskonale dopasować je do konkretnych wnętrz. Niezwykle popularnym ostatnio rozwiązaniem są rolety typu dzień-noc, jednak nadal sporym zainteresowaniem cieszą się też żaluzje pionowe i poziome. Czym dokładnie się charakteryzują?

Właściwe rolety

Rolety to jedna z najczęściej wybieranych metod aranżacji okien. Wyróżnia je przede wszystkim prostota montażu i dostępność wielu różnych rodzajów. Proponowane są w rozmaitych kolorach, dzięki czemu łatwo można je dopasować do konkretnych wnętrz. Aranżacja okien za pomocą rolet to możliwość wyboru ich w wariancie dzień-noc. Takie rozwiązanie jest coraz częściej stosowane ze względu na swoją funkcjonalność – w łatwy sposób można bowiem dopasowywać natężenie wpuszczanego do wnętrza światła zewnętrznego.

Oprócz rolet dzień-noc w ofercie renomowanych dystrybutorów rozwiązań w zakresie aranżacji okien można również znaleźć rolety klasyczne, a także plisy. Rolety plisowane to rodzaj stylowej przesłony, która doskonale sprawdzi się np. na sporych oknach. Komfortowe ograniczanie widoczności przydaje się szczególnie w domach, do których wiele rolet proponuje renomowany ich dystrybutor – firma FORGA. Szeroki asortyment obejmuje jednak nie tylko rolety, ale również żaluzje – jakie dokładnie rodzaje?

Nadal popularne żaluzje

Nieustannym zainteresowaniem w zakresie aranżacji okien cieszą się nadal żaluzje. Najczęściej oferowane są żaluzje poziomie i pionowe – w przypadku tych pierwszych do jednych z ciekawszych modeli z pewnością należy zaliczyć wersję drewnianą. Wewnętrzne żaluzje poziome doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest efektywne kontrolowanie natężenia wpuszczanego światła. Można je również – podobnie jak rolety – w całości podwinąć, co pozwala uzyskać maksymalną przejrzystość okna.

Do popularnych rozwiązań zaliczają się też wspomniane już żaluzje pionowe. Takie rozwiązanie jest natomiast częściej spotykane w biurach czy obiektach użyteczności publicznej, gdzie wykorzystywane są duże okna sięgające podłogi, choć z powodzeniem żaluzje tego typu można także zastosować w budynkach mieszkalnych ze stolarką w standardowych wymiarach. Należy pamiętać, że dopasowanie poszczególnych żaluzji czy rolet powinno być przemyślane – to istotny elementy nie tylko aranżacji okien, ale również całego pomieszczenia. W związku z tym warto przed ich zakupem skonsultować się z dystrybutorem, który doradzi wybór odpowiedniego rozwiązania do konkretnych pomieszczeń.

Opracowanie:
Sanok, Kochanowskiego 32 lok. 8
tel. 796 303 099
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz