Artykuł sponsorowany

5 zalet wciągarek bramowych na podstawie produktów firmy Hak Sp. z o.o.

5 zalet wciągarek bramowych na podstawie produktów firmy Hak Sp. z o.o.
Potrzebujesz prostego i mobilnego urządzenia do wyładunku i załadunku przedmiotów o dużym ciężarze i gabarytach? Jeśli tak to powinieneś koniecznie przyjrzeć się bliżej wciągarkom bramowym, które z pewnością usprawnią pracę w Twoim zakładzie. Bazując na doświadczeniach firmy Hak Sp. z o.o., przedstawiamy najważniejsze cechy tych lekkich suwnic bramowych.

Prosta konstrukcja

Konstrukcja bramek warsztatowych jest bardzo prosta, dzięki czemu nie są one narażone na poważniejsze usterki. Te lekkie suwnice bramowe składają się jedynie z poprzecznej belki z wciągarką (ręczną lub elektryczną), która jest umieszczona na podporach wyposażonych w kółka. Urządzenie wykonuje się zwykle ze stali lub aluminium.

Mobilność wciągarki bramowej

Zestaw wytrzymałych kół jezdnych umożliwia dowolne przemieszczanie suwnicy portalowej na terenie zakładu, w zależności od istniejących potrzeb. Oczywiście należy pamiętać, że w chwili jej przejazdu nie może być na niej zawieszony żaden ciężar. W takim przypadku ze względów bezpieczeństwa koła muszą być zablokowane. Istnieją także wersje wciągarek, które w prosty sposób można rozłożyć na poszczególne elementy, co jeszcze bardziej ułatwia ich transport na większą odległość np. pomiędzy halami.

Wiele możliwości regulacji

Zdarza się, że w zakładzie są różne przewężenia w ciągach komunikacyjnych, które bardzo utrudniają transport większych urządzeń. Jednak jak słusznie zauważa pracownik z firmy Hak Przedsiębiorstwo Sp. z o.o.:

Dla wciągarek bramowych takie przeszkody nie będą jakimś większym problemem. Często spotyka się bowiem konstrukcje, w których istnieje możliwość zmiany wysokości belki oraz rozstawu podpór. Dzięki temu taką mobilną suwnicę można w prosty sposób dopasować do mniejszych przestrzeni.

Szeroki zakres parametrów udźwigu

W suwnicach tych stosuje się zarówno wciągarki elektryczne (linowe i łańcuchowe), jak i ręczne (łańcuchowe). Najcięższe ładunki (nawet 4 t) można podnosić przy zasilaniu trójfazowym. Przy mniejszym natężeniu pracy i lżejszych ciężarach (do 500 kg) wystarczą w zupełności suwnice jednofazowe. Najtańszym rozwiązaniem będą wciągarki ręczne, za pomocą których można podnosić ładunek do 500 kg.

Wytrzymałość

Lekkie suwnice bramowe najczęściej wykonywane są z bardzo trwałego materiału, jakim jest stal. Zniszczenie takiej konstrukcji jest praktycznie niemożliwe. Stal malowana proszkowo jest także odporna na korozję. W szczególnie wymagającym środowisku specjaliści z firmy Hak Sp. z o.o. proponują swoim kontrahentom wciągarki bramowe ze stali kwasoodpornej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz