Artykuł sponsorowany

4 błędy, najczęściej popełniane podczas wykonywania makijażu permanentnego brwi

4 błędy, najczęściej popełniane podczas wykonywania makijażu permanentnego brwi

Marzysz o wyrazistych, gęstych i kształtnych brwiach? Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie ich trwałej stylizacji jest makijaż permanentny. Po wprowadzeniu pigmentu pod skórę, rezultaty zabiegu utrzymują się od 2 do 5 lat, dlatego warto, abyś wiedziała, na co zwrócić uwagę, by uzyskać niebanalny wygląd. W naszym artykule wskażemy 4 błędy, najczęściej popełniane przez linergistki w trakcie wykonywania mikropigmentacji brwi.

Dążenie do perfekcyjnego kształtu

Brwi stanowią naturalną ozdobę ludzkiej twarzy. Mają one określony kształt oraz charakterystyczne zagęszczenie włosków, które zmieniają się wraz z wiekiem. Podstawowym błędem, popełnianym zarówno przez niedoświadczone linergistki, jak i panie, pragnące zbyt radykalnie zmienić swój wygląd, jest nadmierna ingerencja w linię brwi oraz ich nieprawidłowe uformowanie. Kanciaste, zaostrzone, przypominające odrysowane z szablonu brwi zamiast zdobić, sprawiają, że kobieca twarz może wyglądać karykaturalnie – zauważa Magdalena Suska, prowadząca w Warszawie salon Makijażu permanentnego brwi, ust oraz oczu.


Kruczoczarne brwi

Kolejnym, poważnym błędem, przed którym każda makijażystka powinna przestrzec swoje klientki, jest zastosowanie czarnego, intensywnego pigmentu. Odcień brwi musi bowiem współgrać z kolorem włosów, rzęs, karnacją tak, by współtworzyły one jedną, spójną całość. Kruczoczarne łuki brwiowe były modne kilkadziesiąt lat temu, obecnie zaś standardem w profesjonalnych gabinetach urody jest stosowanie pigmentów o ton jaśniejszych lub ciemniejszych od odcienia wyjściowego. Filozofia nowoczesnego makijażu permanentnego brwi opiera się bowiem na założeniu, że piękno oznacza naturalność oraz odejście od dużych kontrastów.

Niskiej jakości pigmenty

Istotnym błędem osób początkujących w zawodzie linergisty jest stosowanie niesprawdzonych produktów zagranicznych producentów. Gdy barwnik ma niską jakość, istnieje duże prawdopodobieństwo, że brwi szybko utracą intensywny kolor lub nastąpi miejscowe zanikanie pigmentu – mówi Magdalena Suska, która w swojej pracy korzysta wyłącznie ze kosmetyków renomowanych marek, jak Long Time Liner.

Efekt zapadających się, przeciążonych brwi

Wiele pań decyduje się na wykonanie korekty makijażu permanentnego brwi, mającej na celu odzyskanie symetrii i lekkości poprzez odciążenie początkowego odcinka łuku brwiowego. Efekt przeciążenia powstaje w wyniku niestarannej analizy kształtu kobiecej twarzy, a także wprowadzenia nadmiernej ilości pigmentu w części wewnętrznej oraz niezachowania przez linergistkę łagodnego kąta nachylenia brwi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz