Artykuł sponsorowany

3 powody, dlaczego warto zainwestować w gruntową lub powietrzną pompę ciepła - AVM

3 powody, dlaczego warto zainwestować w gruntową lub powietrzną pompę ciepła - AVM

Właściciele zmodernizowanych lub nowo powstających budynków jednorodzinnych coraz częściej decydują się na montaż pomp ciepła jako alternatywy dla tradycyjnych pieców czy kotłów, opalanych węglem, biomasą, drewnem lub zasilanych gazem. Pompy ciepła powietrzne i gruntowe to nowoczesne, ekologiczne urządzenia, wykorzystujące surowce odnawialne w postaci powietrza oraz ciepła z gruntu. Dlaczego warto inwestować w tę technologię? Przedstawiamy 3 najważniejsze powody.

Rządowe wsparcie finansowe na wymianę urządzeń grzewczych

W ramach programu rządowego Czyste Powietrze, opracowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na lata 2018-2029, każdy właściciel budynku, w którym znajduje się przestarzała instalacja grzewcza, czyli piece lub kotły, emitujące do atmosfery toksyczne spaliny, może ubiegać się o państwowe dofinansowanie na zakup oraz instalację pomp ciepła powietrznych lub gruntowych – mówi przedstawiciel firmy AVM - Pompy Ciepła, Fotowoltaika, zajmującej się kompleksowym wykonawstwem instalacji elektrycznych, montażem pomp ciepła, systemów klimatyzacji oraz rekuperacji. I dodaje: wartość dotacji uzależniona jest od dochodów rodziny, ubiegającej się o wsparcie – może ona wynosić do 37 tysięcy złotych.

Energooszczędność i mniejsze koszty ogrzewania

W dobrze ocieplonym budynku jednorodzinnym, wyposażonym w pompę ciepła powietrzną, roczny koszt ogrzewania stanowi średnio około jedną trzecią wydatków, które ponoszą użytkownicy pieców lub kotłów na węgiel czy gaz, pompy gruntowe pozwalają zaś zredukować te opłaty nawet o połowę. Surowców odnawialnych, takich jak powietrze czy energia z gruntu, nie trzeba też magazynować ani organizować regularnych dostaw, co pozwala inwestorom oszczędzić czas i pieniądze. Dzięki stałemu dostępowi do energii, płynącej ze środowiska, mieszkańcy energooszczędnych domów uzyskują komfort cieplny, płacąc zarazem niższe rachunki za ogrzanie pomieszczeń i wody użytkowej.

Ekologiczne źródło energii

Pompy ciepła, w przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów i pieców, nie przyczyniają się do zanieczyszczenia atmosfery. W procesie grzewczym nie powstają bowiem spaliny, co pozytywnie wpływa na jakość powietrza, którym oddychamy, czyli redukcję smogu oraz zmniejszenie ilości trujących LZO (Lotnych Związków Organicznych), tlenków siarki, węgla, azotu, pyłów zawieszonych. Ograniczenie emisji spalin to nie jedyna korzyść, jaka wiąże się z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii – warto też pamiętać, że jest to przejaw mądrej, racjonalnej gospodarki kurczącymi się zasobami węgla i gazu ziemnego.

Oferta firmy AVM

AVM z Warszawy oferuje porównanie kosztów ogrzewania domu o powierzchni 150 m2 z różnymi systemami grzewczymi (piec gazowy LPG, pompa ciepła, kocioł na biomasę, kocioł elektryczny). Pompa ciepła jest najbardziej ekonomiczną opcją ogrzewania domu o powierzchni 150 m2, choć koszt inwestycyjny może być wyższy niż w przypadku innych technologii. Firma AVM oferuje montaż pomp ciepła NIBE AMS, NIBE F2120, Viessmann Vitocal 200s, Rotenso Aquami oraz innych modeli. AVM wykonuje również instalacje fotowoltaiczne oraz systemy rekuperacji. Firma ma bogate doświadczenie w montażu instalacji grzewczych i fotowoltaicznych, realizując ponad 100 instalacji rocznie. AVM oferuje darmową wycenę oraz pomoc w doborze odpowiedniego systemu grzewczego dla danego budynku. Ponadto zapewnia klientom pomoc w uzyskaniu dofinansowania do instalacji w ramach programu "Czyste Powietrze".

Opracowanie:
Warszawa, Łodygowa 20
tel. 22 602 21 03
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz